Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7687
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Zakończenie programu „Bezpieczna w swojej gminie”

Czwartek, 30 marca 2017, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: 112
Mysłakowice: Zakończenie programu „Bezpieczna w swojej gminie”
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Wczoraj (29.03) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyło się zakończenie programu prewencyjnego skierowanego do kobiet „Bezpieczna w swojej gminie”, którego współorganizatorem była policja jeleniogórska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Region Jelenia Góra.

W ostatnim spotkaniu z kobietami ze strony policji jeleniogórskiej udział wzięła: podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze, st. sierż. Beata Sosulska- Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz Jarosław Przybylski – wykwalifikowany ratownik medyczny.

Uczestniczki na zakończenie otrzymały certyfikaty potwierdzające ukończenie programu. Zajęcia z paniami odbywały się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. W trakcie zajęć panie ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony, były również zajęcia z psychologiem policyjnym oraz z ratownikiem medycznym.

Policjantki omówiły też aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędzie internetowe służące do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa oraz kontaktu z mieszkańcami.

- Głównym celem tych działań prewencyjnych było przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group