Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2604
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zakochani w poezji

Wtorek, 27 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 28 lutego 2007, 18:05
Autor: Arkadiusz Piekarz
Jelenia Góra: Zakochani w poezji
Fot. Arkadiusz Piekarz
22 licealistów z "Żeroma" wzięło udział w szkolnych eliminacjach XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Moc poezji Mickiewicza, Szymborskiej i innych zasłużonych mistrzów pióra starało się oddać 14 recytatorów i 8 aranżujących poezję śpiewaną. Poziom był różny – u wielu osób widać było wczucie się w temat i dopracowanie ekspresji. Wykonanie utworu Jacka Kaczmarskiego Nasza klasa przez Oskara Czabana wprawiło obecnych w głęboką.zadumę.
- Konkurs jest wstępem do sztuki teatralnej – tłumaczy Jan Owczarek, polonista z Żeroma. Organizuje konkursy recytacji od 13 lat. – Jego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych recytatorów i aranżacji poezji do muzyki. Kilku naszych uczniów jest dziś zawodowymi aktorami, np. Magdalena Dąbrowska – dodaje z zadowoleniem.
W kategorii recytacja pierwsze miejsce zajął Maciej Kudraszew, drugie Mateusz Brodowski i Diana Jonkisz a trzecie Karolina Adamska. Wyróżnieni zostali: Joanna Ziółkowska i Karina Wróblewska. W kategorii poezji śpiewanej zwyciężyła Alicja Lackorzyńska. Drugie miejsce zajęły Joanna Wilk i Weronika Kowal a trzecie Anita Szyszka. Wyróżniony został Oskar Czaban. Miejski etap konkursu odbędzie się 9 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group