Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4140
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakochani w niepodległości

Wtorek, 10 listopada 2009, 8:09
Aktualizacja: Czwartek, 12 listopada 2009, 8:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zakochani w niepodległości
Fot. TEJO
Bez sztywnej pompy, za to z emocjami i refleksją – tak zamierzają świętować dzień 11 listopada konserwatywne środowiska Jeleniej Góry i okolic. Nowością będzie niepodległościowe karaoke w Pubie Street. Będzie też tradycyjna parada z orkiestrą dętą oraz koncert w Filharmonii Dolnośląskiej.

Dzień Niepodległości w innej od zwyczajowej formule: to propozycja Młodych Konserwatystów oraz Stowarzyszenia „Jak” wspartych przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości: posłankę na Sejm Marzenę Machałek oraz Ryszarda Legutkę, posła do Parlamentu Europejskiego.

W środę (11 listopada) o godz. 11 w centrum miasta zaplanowano happening pod hasłem „Życzenia dla Polski”. O godz. 17 odbędzie się wieczór patriotyczny w Galerii Czekoladowej. Wystąpią, miedzy innymi, Marcelina Bienkiewicz, Marzena Drozdowicz i Aleksandra Papież.

Dziś o godz. 11. 40 zaczną się na placu Ratuszowym 11 listopada oficjalne obchody Święta Niepodległości. W programie przemarsz wojsk Kompanii Honorowej 23. Śląskiej Brygady Artylerii z Bolesławca przy akompaniamencie orkiestry dętej Filharmonii Dolnośląskiej. Po przejściu pod pomnik Pamięć i Niepodległość przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa nastąpi uroczyste złożenie wieńców. W świątyni odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Koncert z okazji Święta Niepodległości to propozycja Filharmonii Dolnośląskiej na dziś. O godzinie 18 wystąpią z towarzyszeniem filharmoników dolnośląskich: Cezary Roman (baryton), Bartosz Kolendo (klarnet). Autorem koncepcji uroczystości jest Andrzej Więckowski, a całośc poprowadzi Dariusz Maląg.

Z kolei 14 listopada (sobota) Książnica Karkonoska będzie areną wykładu prof. Ryszarda Legutki, który opowie o duszy polskiej. Na godz. 17 zaplanowano debatę z udziałem Marzeny Machałek „(Nie)podległy obywatel Europy”. O godz. 21. 30 w klubie Street 23 chętni wezmą udział w pierwszym jeleniogórskim „Karaoke po polsku” pod hasłem „Wyśpiewaj niepodległość.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group