Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3654
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Zakochani pojadą slalomem

Piątek, 12 lutego 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Zakochani pojadą slalomem
Fot. Organizatorzy
Walentynki już w niedzielę. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej ze Szklarskiej Poręby proponuje wszystkim zakochanym wzięcie udziału w „Walentynkowym Zjeździe Par”. Konkurs odbędzie się dzień wcześniej, 13 lutego w ramach imprezy Śniegolepy, czyli Mistrzostw Polski Amatorów w Rzeźbie ze Śniegu.

Oba wydarzenia będą miały miejsce przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Śniegolepy startują o godz. 10.00 i będą trwały aż do wieczora, kiedy to wszystkie lodowe rzeźby zostaną efektownie podświetlone. Zapisy na slalom dla zakochanych rozpoczną się o 13.00 w namiocie organizatora poniżej Szałasu Żywieckiego, a przejazd wszystkich par zaplanowano na godzinę później. – Zawody polegają na zjeździe slalomem dwóch osób w parze – opisują pomysłodawcy imprezy. Kto jak kto, ale zakochani bez problemu powinni sobie poradzić z tym zadaniem.

Najbliższa sobota w Szklarskiej Porębie zapowiada się naprawdę ciekawie. Obu imprezom towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji i występów. Muzyczną oprawę zapewni znany Dj Tom Tom, a w świat unikalnych rytmów pop, reggae oraz rock’n’rolla zabierze wszystkich uczestników zespół SKAMBOMAMBO. – Każdego roku wzbogacamy imprezę o nowy artystyczny akcent – mówią organizatorzy. Tegoroczną atrakcją będzie pokaz rzeźbienia w lodzie, wykonany przez profesjonalnych rzeźbiarzy.

Będą to studenci z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz lokalny rzeźbiarz, Grzegorz Pawłowski. Podczas pokazu publiczność zapozna się z różnymi technikami rzeźbienia w lodzie. Wykonana rzeźba będzie przedstawiała sylwetkę polskiego kompozytora, Chopina. Lodowa postać będzie stanowiła replikę figury, która zostanie przedstawiona na najsłynniejszym Festiwalu Śniegu w Sapporo.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. A więc, zabierz swoją drugą połówkę i razem weźcie udział w „Walentynkowym Zjeździe Par”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1192
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group