Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8412
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zakazy dla pieszych na szlakach w Jakuszycach

Poniedziałek, 1 stycznia 2018, 10:18
Autor: WAC
Region: Zakazy dla pieszych na szlakach w Jakuszycach
Fot. Użyczone
Przypominamy, że Zarząd Oddziału „Sudety Zachodnie” Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego zamknął dla turystów pieszych kilku odcinków szlaków w rejonie Jakuszyc. Ograniczenia maja obowiązywać do 14 kwietnia.

Decyzję podjęto w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Ograniczenia ruchu pieszych ma służyć bezpieczeństwu pieszych i narciarzy. Dotyczy fragmentów tras biegowych z szybkimi zjazdami

Wprowadzone zakazy dotyczą szlaku czerwonego - od Polany Jakuszyckiej przez samolot do Orla. Jako szlak alternatywny poleca się turystom pieszym od Jakuszyc do Orla szlak żółty do Rozdroża pod Działem Izerskim i dalej do Orla szlakiem zielonym. Piesi nie powinni też wędrować szklakiem zielonym - od Polany Jakuszyckiej, Górnym Duktem Końskiej Jamy do kopalni Stanisław. Jako szlak alternatywny poleca się turystom od Jakuszyc do Rozdroża pod Cichą Równią nie oznakowaną drogę jezdną – tzw. Dolny Dukt Końskiej Jamy i dalej niebieskim na Halę Izerską. Inny wariant pieszy dojścia z Jakuszyc do kopalni Stanisław, to ścieżka od Gościńca „Leśniczówka” drogą, razem ze szlakiem rowerowym ER-2 do Walońskiego Kamienia i dalej znakowanym Szlakiem im. Willi Ericha Peuckerta do Izerskich Garbów (kopalnia Stanisław).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group