Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakaz do złamania

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Choć przez większą część dnia na śródmiejskim deptaku obowiązuje zakaz wjazdu samochodów – kierowców, którzy jeżdżą ulicami 1 Maja i Konopnickiej nie brakuje. Wielu nic sobie nie robi z tego ograniczenia.

We wtorek po południu w przeciągu 15 minut po trakcie przeznaczonym tylko dla pieszych i rowerzystów przejechało dziesięć samochodów. I tylko niektóre z nich były do tego upoważnione. Wypatrzyliśmy pojazdy, które po prostu zakaz złamały i nikt im w tym nie przeszkodził.

Do godziny 11 mogą tamtędy jeździć samochody dostawcze. Ze znaków wynika, że później wjazd jest zakazany. Ale mało kto tego przestrzega. – Bywa, że wielkie ciężarówki tarasują ulicę 1 Maja. O furgonetkach nie wspomnę – powiedział nam jeden z okolicznych mieszkańców.

Na niektóre staromiejskie uliczki wjeżdżać mogą tylko właściciele pojazdów, którzy mieszkają w okolicznych kamienicach. W praktyce wielu innych kierowców z tego przywileju korzysta, aby móc za darmo zaparkować auto w podwórkach. Nikt ich nie kontroluje.

Strażnicy miejscy zauważają problem. – Często zatrzymujemy i napominamy oraz karzemy mandatami tych, którzy łamią zakaz wjazdu – usłyszeliśmy w SM. Ale bywają też wyrozumiali.
– Kierowca ciężarówki tłumaczy, że wiezie łatwo psującą się żywność do sklepu spożywczego, który znajduje się właśnie na śródmiejskim trakcie. Ale nie jest z Jeleniej Góry, zabłądził i nie zdążył przed godz. 11 – argumentują strażnicy. Trudno takiemu wlepić mandat.

Wzmożony ruch pojazdów tłumaczą też tym, że na 1 Maja mieści się kilka banków oraz wiele sklepów, nad którymi czuwają firmy ochroniarskie. A tych zakaz wjazdu na pieszy deptak nie dotyczy. Co ciekawe, częściej można tam spotkać właśnie pojazdy ochroniarzy, niż wozy straży miejskiej.

Za to strażnicy miejscy skrupulatnie prześladują kierowców, którzy nie zważają na zakaz postoju na wyznaczonych ulicach. Rekordowo długą statystykę ma ulica Krótka. To właśnie tam najczęściej ten przepis jest łamany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~JOHNY 28-03-2006 15:54
jasne strażnicy miejscy tylko blokady umieją zakładać :)
~jeleniogórzanin 28-03-2006 16:46
1-go Maja to szeroka ulica a raczej to jest deptak i tu kilka samochodów niebardzo szkodzi pieszym. Fakt nieraz są upierdliwe a w szczególności młodzi dostawcy spoza Jeleniej Góry oni są aroganccy. Ale jakoś to można znieść. Dzisiaj idąc ul.Konopnickiej skręciłem w ul.Solną i cóż można tam zobaczyć. Po stronie gdzie mieści się Germanos na całej długości praktycznie tej ulicy stoją wypasione bryki(właściele to adwokaci,wysocy pracownicy banku i inni bonzowie)te samochody stoją praktycznie przez cały dzień i jakoś nimi sie nikt nie interesuje skąd one tam się wzieły. Tych samochodów chyba boją się strażnicy miejscy albo ich właścicieli. Nie są to chyba kierowcy uprzywilejowani.
~qba 28-03-2006 16:49
Dobrze ze poruszyliscie ta sprawe, bo od pewnego czasu tez to obserwuje i niektore przypadki sa naprawde bezczelne. Przykladem sa taxówki jezdzace po 1-go Maja z predkoscia 40km/h. Czekac tylko az zaczna trabic zeby wszyscy schodzili z drogi! Ulica Konopnicka potrafi byc nieraz tak zastawiona busami, ze ciezko jest przejsc w godzinach szczytu. Nie mowiac juz o "ogólno dostępnym" parkingu pod Ratuszem, gdzie ludzie parkuja gdzie sie da (zwlaszcza wzdluz kamienic) i ida sobie na zakupy! Szkoda gadac, porzadeczek pierwsza klasa... A straz miejska
~jeleniogórzanin 28-03-2006 17:43
ktos wylamal slupek ktore mialy ograniczac wjazd samochodow na 1 maja od strony ul okrzei
~ziomal 28-03-2006 18:27
W Jeleniej Górze nikt sobie nic nie robi z zakazów ruchu i zakazów parkowania. Wszędzie widać samochody na zamkniętych ulicach. Niektóre parkuja caymi dniami. (np. wypasiona, terenowa "toyota" na ul. DŁugiej)A zupeŁnym kuriozum są zarezerwowane miejsca parkingowe obok straganów na ul. Bankowej dla f-my Fruktus. Jak widac sa gorsi i lepsi w naszym mieście.
~Obserwator 28-03-2006 19:28
Samochody stojące na ulicy Solnej,Krótkiej i na innych ulicach gdzie obowiązuje zakaz ruchu czy też zatrzymywania to większośc pojazdów posiadające kart parkingowe ,jak zdobyte?. Właśnie - tymi pojazdami zgodnie z prawem mogą jeździć inwlidzi lub osoby wiozące inwalidę lub jadący po taka osobę, resztę można sobie dopowiedzieć.Takie osoby nadużywają tych uprawnień w "majestacie prawa" i w tym miejscu słuzby porządkowe są bezradne.
~kierowca 28-03-2006 19:36
Jak można wydać zezwolenie na zatrzymanie pojazdu w miejscu gdzie obowiązuje znak B-36 zakaz zatrzymywania,. Jednym z takich przykładów jest przy Banku Zachodnim na placu Niepodległości. Następnym przykładem jest ulica Krótka za sklepem Meblowym ZAKAZ RUCHU i dalsze śmieszne wyjaśnienie na tabliczce.Ten teks nadaje sie tylko do kabaretu.
~lex 28-03-2006 20:00
To kolejny przyklad marnowania naszych pieniedzy.Straz miejska nic nie robi, omija trudne tematy,nie widzi tych wypasionych bryk ichuliganstwa na ulicach,mysle ze sie ich boi.
~Greg-England 28-03-2006 20:48
Straż Miejska...może powinnismy zlikwidować? Policja może wypisywac mandaty, po co nam wydawać zbędne pieniądze?
~ziomal 29-03-2006 5:10
Jak dziala Straż Miejska? Widzialem w ubieglym roku na ul 1 Maja. Stisko z okularami:panienka sprzedajaca okulary namiętnie pali papierosa za papierosem. Niedopalki rzuca kolo siebie. Na moje oko bylo ich tam parędziesiat. Obok stoją nasi "straznicy miejscy" i prowadzą z nią ożywioną rozmowę. Do glowy im nie przyjdzie, żeby zwrócić uwagę na zaśmiecone stoisko.Przechodzaca grupa Niemców żywo komentuje to zjawisko.Wstyd!!Nie powtórzę co mówili.Taka Straż Miejska to kupa śmiechu.
~ziomal 29-03-2006 5:13
Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana, a pieniądze do tej pory wydawane na nią powinne trafić do Policji i do klubów sportowych na szkolenie dzieci.
~Iwa 29-03-2006 7:38
Najwyższy czas wziąć się za kierowców parkujących w niedozwolonych miejscach.Coraz większą grupę stanowią ci parkujący na chodniku.Przechodnie mają kłopot z przejściem.Przykładem jest chodnik przy dawnej Stylowej. Niech Straż Miejska zacznie wreszcie coś robić!
~ol 29-03-2006 10:07
Wystarczy przejść się do Kościoła garnizonowego w godzinach przed i po maszach, kierowcy najchętniej wjechaliby do koscioła,wjeżdżając i wyjeżdzajac nie zwracają uwagi na pieszych, oj katolicy, katolicy!!!!
~Sulewska 29-03-2006 14:23
Dziękuję Straży Miejskiej 28.03 skontrolowali mój samochód na ul.Krótkiej, a juz 29.03. maiłam wolne miejsca parkingowe dla "niepełnosprytnych"przy Urzędzie Miejskim na ul. Sudeckiej.Na ul. Bankowej i Piłsudskiego.W imieniu koleżanek i kolegów prosimy o częstrze tego typu akcje.Niezapomninajcie moi mili ,że "niepełnosprytnym"możesz zostać i ty który zajmujesz nasze miejsca tylko na minutkę.Szanujmy sie wzajemnie a będziemy zdrowsi i milsi dla siebie.
~moro 29-03-2006 16:42
Proponuje straży miejskiej rozpisanie konkursu fotograficznego na nieprawidłowo parkujące auta.Mogę dostarczać setkami.
~wiesiek 30-03-2006 9:06
Ostatnio rozbawiła mnie grupa dresów w bmw na wrocławskich rejestracjach.Podjechali i zaparkowali pod samym McDonaldem, poczym arogancko weszli do srodka.Po drodze sporo słomy się sypało.......
~szary obywatel 24-06-2009 15:36
Bzdurny zakaz wjazdu w ul. Paderewskiego (ulica dwukierunkowa) od strony Dzialkowicza jest ewidentnym przykladem glupoty ludzkiej. Znak ten nie znajduje jak dla mnie zadnego uzasadnienia, poza jednym - kasowaniem kierowcow za jego nieprzestrzeganie! Sprawa jest oczywista i ewidentna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group