Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8784
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zajęcia z logopedą w jeleniogórskim WTZ

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 7:52
Autor: WTZ/jel
Jelenia Góra: Zajęcia z logopedą w jeleniogórskim WTZ
Fot. Użyczone/WTZ
Prezydent Jeleniej Góry przyznał 6 tys. zł dofinansowania na realizację usprawnienie komunikacji werbalnej i interpersonalnej osób niepełnosprawnych poprzez terapię logopedyczną. Projekt od 2013 roku jest realizowany w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze.

Adresatami projektu są osoby dorosłe niepełnosprawne, w różnym wieku. W bieżącym roku, 11 uczestników zajęć z WTZ uczestniczy w terapii logopedycznej. Zamieszkują na stałe zarówno w Jeleniej Górze, jak też w powiecie jeleniogórskim. Wieloletnie zaniedbania poprzez brak konsekwencji w systematycznym uczestnictwie w terapii logopedycznej, dają się zauważyć u większości uczestników(około 60%). Czasem rodziny oraz opiekunowie nie posiadają środków, aby zabezpieczyć im sukcesywną terapię. Niektórzy nie widzieli potrzeby, innym nie starczało cierpliwości do mobilizowania uczestnika (syna, córki…) do ćwiczeń, które wymagają systematyczności i ciągłości.

Zadanie jest realizowane poprzez cykl ćwiczeń indywidualnych i grupowych m.in. z wykorzystaniem przyrządów np. luster; w różnej scenerii np. trening umiejętności komunikacji w parku, w kawiarni; ćwiczenia rytmiczno-ruchowe z tekstem, muzyką i wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Ćwiczenia ustalone przez logopedę są następnie powtarzane z osobami niepełnosprawnymi codziennie pod nadzorem instruktorów zajęć z WTZ.

Potrzeba prowadzenia ćwiczeń logopedycznych oraz ich bieżącego dostosowania przy uwzględnieniu postępów, wymaga konieczności wprowadzenia terapii pod nadzorem specjalisty. Logopeda Justyna Kopocińska-Dzięgowska prowadzi zajęcia, dzięki którym uczestnicy poszerzają zakres ćwiczeń i pracują nad poprawą komunikacji werbalnej niezbędnej w kontaktach interpersonalnych i zawodowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
232
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
25%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group