Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14800
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zajęcia e–medyczne

Czwartek, 19 września 2019, 7:03
Aktualizacja: 8:57
Autor: WAC
Powiat: Zajęcia e–medyczne
Fot. Starostwo Powiatowe
Pracownicy medyczni oraz osoby odpowiedzialne za techniczną oraz informatyczną obsługę podmiotów leczniczych uczestniczyli wczoraj (18.09) w szkoleniu na temat e–recept, e–skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta, które odbyło się w Transgranicznym Centrum Zarządzania Kryzysowego, mieszczącym się w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze

Szkolenie zostało zorganizowane przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) w ramach cyklu prowadzonego w całej Polsce. Odbyło się w związku ze zmianami, jakie wchodzą w życie od stycznia 2020 roku, kiedy to obowiązywać będą wyłącznie e-recepty, poza wskazanymi wyjątkami. Uczestnicy spotkania mogli też przy okazji potwierdzić profil zaufany, który umożliwia korzystanie z wielu usług administracji, w tym także z Internetowego Konta Pacjenta.

Przypomnijmy. Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, która pozwala na szybkie i bezpieczne sprawdzenie informacji o swoim stanie zdrowia, swoich dzieci oraz osoby, która została upoważniona. W aplikacji IKP recepty będą wysyłane SMS-em lub drogą mailową, można będzie sprawdzić w jaki sposób i w jakiej dawce przyjmować leki oraz dostępna będzie historia wizyt sfinansowanych przez NFZ. Ponadto, korzystając z e-recepty jest gwarancja otrzymania w aptece prawidłowego leku, a w przypadku chorób przewlekłych kolejną e-receptą otrzyma się bez konieczności wizyty u lekarza.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
957
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group