• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 19:42
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 8228
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zajechał drogę autobusowi. Do szpitala trafiła 75–latka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 października 2016, 15:14
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2016, 14:42
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. agrzywacz
Policja ustala sprawcę zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala trafiła 75–letnia pasażerka autobusu miejskiego. Kobieta upadła i uderzyła się w głowę. Do zdarzenia doszło dzisiaj (10.10) w południe na ul. Ogińskiego przy Targowisku Zabobrze w Jeleniej Górze.

– Jak wynika z relacji 58-letniego kierowcy autobusu miejskiego, nieznany kierowca samochodu osobowego wjechał na pas przeznaczony dla komunikacji miejskiej, przez co kierowca autobusu musiał gwałtownie go ominąć. 75-letnia pasażerka upadła i uderzyła się w głowę, została przewieziona do szpitala – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Po badaniach okazało się, że na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Sprawcę tego zdarzenia obecnie ustala policja. Numer rejestracyjny jego pojazdu zapamiętał świadek zdarzenia.

- Obecnie policja ustala sprawcę zdarzenia, który najprawdopodobniej zostanie ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym - dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~zxzxzx 10-10-2016 15:53
ciekawe zdarzonko zobaczymy jak się rozwinie i czy złapią sprawce. Na jego miejscu rozważyłbym zgłoszenie się na policje. Chyba, że jest na podwójnym gazie to wtedy musi troszku odczekać. Z drugiej strony może być tak, że numery zostały zapamiętane błednie lub niepełne, a monitoring nic nie zarejestrował.
~bb 10-10-2016 16:00
w autobusie to się mocno trzyma droga babciu
~bb 10-10-2016 18:46
w autobusie to się mocno trzyma droga babciu
~luzak 10-10-2016 18:57
do bb jak dociągniesz do takiego wieku to zobaczymy jak Ty będziesz się trzymał kmiotku
~KIEROWIEC LUX 10-10-2016 19:58
Jadąc Ogińskiego skręcałem w lewo,w kierunku mostu na Bobrze. Przejeżdżając obok autobusu stojącego na przystanku przy Rondzie,a będąc w połowie jego długości,zauważyłem,że bez migacza zaczyna wyjeżdżać z zatoki na mój pas.Migacz się pokazał jak już go wyprzedziłem,a musiałem to zrobić poprzez wjechanie na pas od mostu-przez podwójną.Nie miałem szans na inny manewr, musiałem uciec autobusowi.Na szczęście mały bus jadący od mostu miał refleks i dobre hamulce,tak,że minęliśmy się o pół metra-obaj w ruchu:on hamował, ja przyspieszałem.Mam nagrany cały incydent na pokładowej kamerze,wszystkie dane,żeby kolesia przyskrzynić-są.i CO?WKOPAĆ PIRATA,CZY DAROWAĆ?Bo nauczka 500mu potrzebna.PS.Do luzaka:Każdy po wejściu się kładzie na podłodze z flagą i tabliczką ostrz.TU LEŻY TEN CO NIE CHCIAŁ UPAŚĆ
~jak mu 10-10-2016 21:56
Witam na miejscu tego kierowcy to przywalil bym go to nauczył by się jeździć cap jeden w autobusach powinny mieć zamontowane kamery i takiego z d..ka nauczyć jeździć po naszych drogach i na policję zgłaszać takich sytuacjach
~tab 10-10-2016 22:09
gdyby w autobusach byly zamontowane kamery, mzk po jednym dniu stracilaby wiekszosc kierowcow.. bo jak wiekszosc lamia przepisy i wymuszaja nagminnie.
~do bb 10-10-2016 23:25
szanowne bb, pewnie się rozwaliłeś na miejscu przeznaczonym dla babć i dziadków ! Gdybyś babci ustąpił naleznego miejsca, to miałbyś szansę pokazać ( albo i nie ) całemu światu jak należy się skutecznie trzymać. Nadto babcia nie miała się czego trzymać, ciekawa jestem ,czy ty trzymając się tego ,uniknąłbyś upadku ?
~do bb z18.46 11-10-2016 9:28
tacy filozofowie jak ty to przy s..niu będą się trawy trzymać,Jak dojadą do takiego wieku
~ 11-10-2016 9:40
skoro mają nr rejestracyjny to co tu ustalać mają sprawcę widelcu. Niektórzy kierowcy mzk wożą ludzi jak worek ziemniaków i lubią gwałtownie ruszać i gwałtownie hamować a zwłaszcza w korkach powtarzać to wielokrotnie i jazda autobusami mzk to i bez zajeżdzania im drogi jest ciężką przygodą
~do bb 11-10-2016 10:43
W połowie autobusów MZK już masz kamerki,729 nie ma
~xxx 11-10-2016 14:34
Niedawno na tym samym przystanku był identyczny wypadek. Może panowie policjanci odwiedzaliby częśćiej to miejsce?
~obserwator ulic 11-10-2016 21:06
Kierowca MZK to d***k, bo nie było żadnej kolizji, zbyt gwałtowanie zahamował - przestraszył się chyba sam siebie, bo ten "sprawca" zdążył tylko włączyć kierunek. Kierowca MZK oczywiście zastosował stary chwyt i zwalił na innych winę za nieumiejętną jazdę.A "sprawca" nawet nie ruszył się z miejsca i nie na pewno nie przekroczył linii zatoczki. A z miejsca tej "kolizji" jak to nazywacie odjechał dopiero jak się upewnił, że autobus stoi. Widziałem to na własne oczy. Moim zdanie żadnej kolizji nie było tylko szarpana jazda autobusu a kierowca osobówki jeśli zapłacił mandat to niesłusznie. Pozdrawiam etatowych narzekaczy i fachowca - kierowcę autobusu.
~Kiero! 14-10-2016 16:25
Jeżdżę na codzień, po Jeleniej i kierowcy autobusu, często nagle wpierda*ają się z zatoczek!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group