Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7786
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zając w Muzeum Przyrodniczym

Sobota, 17 maja 2014, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Manu
Jelenia Góra: Zając w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
Dzisiaj (17 maja) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11A w Zespole Pocysterskim) zostanie uroczyście otwarta wystawa zatytułowana po prostu “Zając w Muzeum Przyrodniczym” dłuta karkonoskiego artysty rzeźbiarza Ryszarda Zająca. Podczas wernisażu wystawy zaplanowany jest D–Mo Zając projekt fotografii „InsideOut” z podróży po Nowej Zelandii.

Pochodzący z Jeleniej Góry, wszechstronnie utalentowany twórca: rzeźbiarz, kompozytor, poeta i muzyk - Ryszard Zając, jest laureatem złotego medalu na Ogólnopolskiej Ekumenicznej Wystawie Sztuki Sakralnej „Ars Pro Fide” we Wrocławiu (1997), Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na Międzynarodowej Wystawie Zabawkarskiej w Kielcach (1998). W roku 1999 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków i uznany jako twórca.

Od roku 1985 brał udział w indywidualnych wystawach za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji i Norwegii, gdzie sprzedał większość prac. W Polsce wykonał m.in.: ołtarz, ambonę, chrzcielnicę i reliefy do kaplicy ewangelickiej w Tomaszowie Mazowieckim. Od roku 1991 został przyjęty do międzynarodowej artystycznej grupy „Die Arche” w północnych Niemczech.

Ryszard Zając jest także autorem klasycznych marionetek niciowych do spektaklu Zdrojowego Teatru Animacji pt. „Mała Syrenka” wg baśni Hansa Christiana Andersena w reż. Bogdana Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group