Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4574
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zagrożenie lawinowe – zamknięto szlaki

Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:46
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 11:28
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Zagrożenie lawinowe – zamknięto szlaki
Fot. Użyczone/KPN
W wyższych partiach gór na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego zamknięto kilka szlaków turystycznych. Jak wyjaśniają pracownicy KPN–u, decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa, bo wzrosło zagrożenie lawinowe i po konsultacji z ratownikami Grupy Karkonoskiej GOPR.

Zamknięty został odcinek szlaku czerwonego przez Kocioł Łomniczki od schroniska Nad Łomniczką do Śląskiego Domu i odcinek szlaku niebieskiego prowadzącego przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia.

Niedostępny jest również szlak żółty biegnący od schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi. W rejonie Szklarskiej Poręby zamknięto także szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony, Ścieżka nad Reglami, od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.

- Planując wyjście w góry, prosimy brać pod uwagę zamknięte szlaki. Życzymy bezpiecznego wędrowania ostrzegając przed oblodzeniem - podsumowują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Szlaki będą zamknięte do odwołania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group