Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5687
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagraniczni goście w Mechaniku

Sobota, 7 czerwca 2014, 10:23
Aktualizacja: Niedziela, 8 czerwca 2014, 8:33
Autor: Przemerk Kaczałko
Jelenia Góra: Zagraniczni goście w Mechaniku
Fot. Przemo
W czwartek (5. czerwca) do „Mechanika” przybyli goście z Holandii, Francji i Hiszpanii, którzy w ramach projektu CO–BUS–VET zapoznali się z warunkami szkolnictwa zawodowego w jeleniogórskiej placówce.

Tematem spotkania było: Porównanie metod rozwijania przedsiębiorczości w kształceniu zawodowym w krajach UE oraz zastosowanie dobrych praktyk w szkołach zawodowych i instytucjach kształcenia zawodowego, w skrócie CO-BUS-VET.

Organizacje, które biorą udział w projekcie to:
1. Quarter Mediation (QMED) – Assen, Ho landia (koordynator)
2. Centro Integrado Público de Formación Profesional Misericordia
(CIPFPM) – Walencja, Hiszpania
3. Institut E-seniors (IES) – Paryż, Francja
4. Prywatne Centrum Kształcenia Kadr (PCKK) - Jelenia Góra, Polska

- Zauważyliśmy, że jest duże bezrobocie i można to rozwiązać dobrymi postawami przedsiębiorczymi. Polska jest na wysokim poziomie kształcenia zawodowego, ta wizyta nas w tym utwierdziła - powiedziała Cristina Stefan z Quarter Mediation

- Dwa tygodnie temu mieliśmy tu wizytę przedstawicieli szkół z Bautzen. Szkoła staje się placówką, która współpracuje na szerokim polu. W dzisiejszych czasach uczniowie mogą się przemieszczać po całej Europie i dobrze, że taka wymiana jest. Staramy się pracować nad tym, żeby szkolnictwo zawodowe było dostosowane do rynku pracy – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” Wanda Kozyra.

– Projekt ma na celu zdobycie nowych doświadczeń, dzielenie się własnymi sukcesami. Dzięki temu projektowi poznajemy inne metody prowadzenia zajęć, doskonalimy własne i będziemy bardziej konkurencyjni na rynku. powiedziała koordynatorka projektu ze strony polskiej, Barbara Janic z PCKK. – Wykorzystujemy gry symulacyjne do uczenia przedsiębiorczości, w jaki sposób robić biznesplan, przygotujemy słowniczek w czterech językach – dodała Barbara Janic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group