Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plattling: Zagraniczne przygotowania naszych kajakarzy

Piątek, 25 czerwca 2021, 21:53
Aktualizacja: 21:55
Autor: MDvR
Plattling: Zagraniczne przygotowania naszych kajakarzy
Fot. użyczone
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry przygotowują się do startów na arenie międzynarodowej we freestyle'u kajakowym. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki wrócili właśnie z drugiego w tym roku zgrupowania w niemieckim Plattlingu.

Tym razem zamiast opadów śniegu, które zdarzały się jeszcze podczas treningów w kwietniu nasi zawodnicy zastali na miejscu bardzo dobry poziom wody i letnie temperatury. Połączenie tych dwóch czynników dało idealne warunki do prowadzenia przygotowań. Ekipa KKK Jelenia Góra w składzie Zofia Tuła, Jolanta Chara, Marcin Chara i Tomasz Czaplicki podczas treningów na bawarskiej fali Isarwelle szykowali formę pod kątem startu w mistrzostwach Europy. Impreza docelowa sezonu 2021 odbędzie się na torze olimpijskim w Paryżu między 7 a 10 października, ale zanim nasi kajakarze wybiorą się tam by walczyć o medale i tytuły czekają ich sprawdziany podczas startów kontrolnych.

- Pierwszym startem kontrolnym będzie dla nas otwarty Puchar Francji w Millau, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca. Później startujemy w Makinito Contest, też we Francji. Spodziewamy się mocnej konkurencji już od pierwszych zawodów. Pandemia spowodowała, że wszyscy chcą w końcu wrócić do normalnego rytmu. Ciśnienie jest duże, ale my podchodzimy do tego na spokojnie. To jeszcze jest etap przygotowań i starty kontrolne pozwolą nam na wprowadzenie ewentualnych korekt w drodze do mistrzostw Europy. Póki co koncentrujemy się na treningu poszczególnych ewolucji i mamy mega frajdę! W Plattlingu poziom wody był na tyle dobry, że mogliśmy ćwiczyć do woli wyciąganie salt- loopów, jak najwyżej w górę - komentuje Tomasz Czaplicki.

Po niemieckiej części przygotowań nasi zawodnicy wyruszają do Francji by tam trenować i przygotowywać się w warunkach zbliżonych do tych, jakie będą ich czekać podczas mistrzostw Europy.

- Znakomicie będzie znowu móc ćwiczyć w Millau i na Makinito. Przez pandemię nie było nas tam już prawie rok i już nie mogę się doczekać. W naszym sporcie bardzo ważnym jest by często trenować w różnych miejscach. Poza tym bardzo się cieszymy, że zawody, które odwołano w zeszłym sezonie wracają w tym roku - dodaje Zofia Tuła.

Trzymamy kciuki za dobre treningi i czekamy na wieści z pierwszych zawodów. Podobnie, jak w poprzednim sezonie Zofię Tułę i Tomasza Czaplickiego w drodze do mistrzostw Europy wspiera miasto Jelenia Góra, które jest partnerem zdobywców Pucharu Świata we freestyle'u kajakowym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group