Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6329
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagrali dla "Niezłomnych"

Sobota, 29 lutego 2020, 7:31
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2020, 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zagrali dla "Niezłomnych"
Fot. Przemek Kaczałko
Z inicjatywy senatora Krzysztofa Mroza w piątkowy wieczór (28.02) w auli Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze odbył się koncert poświęcony obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wystąpili: Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku. Była to inicjatywa Lecha Kaczyńskiego, którą po katastrofie smoleńskiej podtrzymał Bronisław Komorowski. Za przyjęciem ustawy głosowało 406 spośród 417 obecnych posłów, 8 było przeciw, 3 się wstrzymało.

Organizowanych jest szereg imprez - najbardziej znany jest Bieg Wilczym Tropem, który odbędzie się w Parku Norweskim w Jeleniej Górze. Zorganizowałem koncert z bardami polskiej prawicy, aby te święto, które jest smutne, było przeżywane w niestandardowy sposób. Mieszkańcy mogą wysłuchać dobrej, patriotycznej muzyki w duchu Jacka Kaczmarskiego - powiedział Krzysztof Mróz, senator RP. - Historia ludzi, którzy walczyli po II wojnie światowej dotknęła bardzo mocno nasz region. Tu się chroniło wielu, którzy byli ścigani, mordowani - przypłacali życiem walkę o wolną, demokratyczną Polskę - dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Nasze piosenki poświęcamy tym, których dzisiaj nazywamy Żołnierzami Wyklętymi. Wtedy, kiedy działali, byli po prostu wojskiem polskim, które walczyło z sowiecką i komunistyczną okupacją Polski. Była ona nie mniej brutalna i drastyczna, niż niemiecka okupacja - powiedział Paweł Piekarczyk, który wraz z Leszkiem Czajkowskim wykonał utwory z programu "Podziemna armia powraca". - To są historie życia, dzieła i bohaterstwa oraz zezwierzęcenia i brutalności sowiecko-komunistycznych oprawców - dodał muzyk.

Leszek Czajkowski – polski piosenkarz, poeta, kompozytor i publicysta nazywany „bardem polskiej prawicy”, nawiązujący m.in. do twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Paweł Czajkowski - polski piosenkarz wykonujący poezję śpiewaną. W 2017 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który w następnym roku zwrócił w proteście przeciwko odwołaniu Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

21
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
16
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group