Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2923
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zagrają dla Damiana

Niedziela, 27 stycznia 2008, 17:18
Aktualizacja: 17:26
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Zagrają dla Damiana
Fot. AGA
Przyjaciele chorego chłopca organizują koncert charytatywny, aby zebrać pieniądze na specjalistyczną windę. Chcą pomóc dziecku przykutemu do wózka.

Dziewięcioletni Damian Łyczak, uczeń SP nr 15 w Sobieszowie, urodził się z przepukliną oponowo–rdzeniową odcinka lędźwiowo–krzyżowego kręgosłupa, wodogłowiem i stopami końsko–szpotawymi. Na co dzień porusza się na wózku. Mieszka na pierwszym piętrze, więc znajomi, koledzy i przyjaciele postanowili mu pomóc i zebrać pieniądze na specjalistyczną windę. – Jej koszt waha się w granicach 17–25 tys. zł – wyjaśnia Justyna Forszpaniak.

16 lutego organizują koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Damiana. O godzinie 17 w piechowickim klubie Victoria (dawny dom strażaka) zagrają Deep Throat (rock, Piechowice), Bethel (reggae/ska, Wrocław), Anal Front (punk rock, Żarów), Bunkier (punk, Wodzisław Śląski). Bilety w cenie 15 zł będzie można nabyć na miejscu przed koncertem.

– Organizując koncert zainspirowaliśmy się tym, co zrobili koledzy chorej Soni w hotelu Mercure. Wierzymy, że frekwencja dopisze. Każda złotówka jest ogromnie ważna. Czekając na koncert prowadzimy również kwesty w szkołach – byliśmy już w gimnazjum w Piechowicach, chcemy wybrać się do II LO, Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych i szkoły podstawowej w Piechowicach – wyjaśnia Justyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group