Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3939
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zagłosuj! To miejsce wyjątkowe w naszym regionie

Sobota, 6 czerwca 2020, 14:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 6:23
Autor: UMWD
Region: Zagłosuj! To miejsce wyjątkowe w naszym regionie
Fot. Archiwum
Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących to miejsce szczególne. Na co dzień́ mieszkają̨ i kształcą̨ się̨ tam dzieci z niepełnosprawnościami z całego Dolnego Śląska. W ośrodku mogą̨ się̨ uczyć́, uczestniczyć́ w przeróżnych terapiach, ale też zabawach i zajęciach artystycznych. Nad ich rozwojem czuwają̨ pedagodzy wszystkich etapów kształcenia, logopedzi i specjaliści terapii sensorycznej.

Niedawno dolnośląskim ośrodkiem zainteresowała się̨ pochodząca z Japonii Eri Mizutani. Reżyserka odwiedziła placówkę̨ i jej podopiecznych, a następnie stworzyła wyjątkowy dokument „THEIR VOICES”. Obecnie Film bierze udział w pierwszym internetowym festiwalu filmów dokumentalnych BBC i rywalizuje o miano najlepszego dokumentu krótkometrażowego na świecie!

To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że dolnośląski ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami jest wyjątkowy. Wyjątkowi są zarówno podopieczni placówki, ale przede wszystkim grono pedagogiczne, które każdego dnia czuwa nad ich rozwojem. Gratuluję i zachęcam do oddania swojego głosu na najlepszy dokument o wspaniałym miejscu – mówi marszałek Cezary Przybylski

Cały dokument, a także głosowanie dostępne jest —> https://bbc.in/3dEaUGb

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group