• Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Godz. 4:41
  • Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera
  • Czytających: 1381
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zagłosuj na naszego „Człowieka bez barier”

Wiadomości: Kraj/Jelenia Góra
Wtorek, 10 września 2013, 7:51
Aktualizacja: Środa, 11 września 2013, 7:05
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Nasi Czytelnicy informują, że Lucyna Kornobys z Jeleniej Góry, od wielu lat reprezentantka Polski w siatkówce na siedząco i w lekkiej atletyce, została zakwalifikowana do półfinału plebiscytu „Człowiek bez Barier”. – Możemy jej pomóc w zdobyciu Nagrody Publiczności. Wystarczy wejść na stronę www.niepelnosprawnio.pl i oddać na nią głos – piszą Czytelnicy. Głosowanie trwa do 24 września 2013 r. Głosujmy!

Lucyna Kornobys ma obecnie 35 lat. Jest niepełnosprawna od 15. roku życia. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry, gdzie zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych, a także grupą seniorów. Czynnie uczestniczy w tworzeniu planów strategii działania miasta Jeleniej Góry.

Jest osobą niezwykle aktywną – od wielu lat reprezentuje Polskę w siatkówce na siedząco i w lekkiej atletyce. Zdobyła wiele tytułów na zawodach – wielokrotnie nagradzano ją m.in. jako Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego ziemi jeleniogórskiej. W 2013 r. otrzymała nominację od konkursu „Lady D”. Jest zaangażowana we wszelkie akcje społeczne, edukacyjne i oświatowe, a także promujące sport. Dzięki niej realizowana jest większość programów edukacyjnych dotyczących niepełnosprawności: „Wszyscy gramy w siatę”, „NiepełnoSPRAWNY-PełnoPRAWNY. Tworzymy społeczeństwo otwarte dla każdego”.
Spośród wszystkich tegorocznych zgłoszeń wyłoniono 15 półfinalistów. Każdy z jurorów oddał głosy na pięciu kandydatów.

Finałowa piątka wybrana została w pierwszym głosowaniu. Dwoje z nich uzyskało najwyższą liczbę głosów, co wymagało przeprowadzenia kolejnego głosowania. Jury ponownie obejrzało prezentację obydwojga kandydatów i po dyskusji oraz ponownym głosowaniu na „Człowieka bez barier 2013” wybrało... Tego dowiemy się 8 października 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali wręczenia nagród, która będzie również transmitowana na żywo na portalu www.niepelnosprawni.pl. Tymczasem już dziś możesz pomóc jednemu z półfinalistów zdobyć Nagrodę Publiczności.

- Może uda się zebrać trochę głosów poparcia wśród waszych bliskich i znajomych, bo nasza Lucyna Kornobys została zakwalifikowana do półfinału plebiscytu „Człowiek bez Barier” – pisze nasz Czytelnik, pan Andrzej. Konkurs jest na stronie www.niepelnosprawni.pl , a sonda za pośrednictwem, której odbywa się głosowanie jest po lewej stronie, To tylko chwila, a możemy dużo dla niej zrobić. Proszę o kliknięcie przy jej nazwisku. Dziękuję – dodaje nasz Czytelnik.

„Człowiek bez barier” to jedyny konkurs organizowany wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W dziesięciu dotychczasowych konkursach nagrodzono 22 kobiety i 31 mężczyzn z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Pochodzą z miast i wsi, z różnych środowisk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~upss 10-09-2013 9:10
A co to za strona www.niepelnosprawnio.pl ??? Angela, ....... Bo to już są jaja co wyprawiasz z językiem polskim i w ogóle...
~hit 10-09-2013 12:30
katastrofa z tymi jelonkowymi niby redaktorami, wstyd!
~Wiesiek 10-09-2013 14:43
Macie linka do głosowania: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/171334#.Ui8TdX_-Rx8 Głosujcie !!!!!!!!!!!!!!
~gosik.... 10-09-2013 15:20
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/171334#.UiiTaH_wWSo to ta strona.. ja zagłosowałam a wy?
~gostek 10-09-2013 15:35
Pani Lucynka zasługuje na taki tytuł jak mało kto - gratulujemy już samej nominacji OGÓLNOPOLSKIEJ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
310
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group