Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6204
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: Zagłosuj na naszego „Człowieka bez barier”

Wtorek, 10 września 2013, 7:51
Aktualizacja: Środa, 11 września 2013, 7:05
Autor: Angela
Kraj/Jelenia Góra: Zagłosuj na naszego „Człowieka bez barier”
Fot. Archiwum
Nasi Czytelnicy informują, że Lucyna Kornobys z Jeleniej Góry, od wielu lat reprezentantka Polski w siatkówce na siedząco i w lekkiej atletyce, została zakwalifikowana do półfinału plebiscytu „Człowiek bez Barier”. – Możemy jej pomóc w zdobyciu Nagrody Publiczności. Wystarczy wejść na stronę www.niepelnosprawnio.pl i oddać na nią głos – piszą Czytelnicy. Głosowanie trwa do 24 września 2013 r. Głosujmy!

Lucyna Kornobys ma obecnie 35 lat. Jest niepełnosprawna od 15. roku życia. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry, gdzie zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych, a także grupą seniorów. Czynnie uczestniczy w tworzeniu planów strategii działania miasta Jeleniej Góry.

Jest osobą niezwykle aktywną – od wielu lat reprezentuje Polskę w siatkówce na siedząco i w lekkiej atletyce. Zdobyła wiele tytułów na zawodach – wielokrotnie nagradzano ją m.in. jako Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego ziemi jeleniogórskiej. W 2013 r. otrzymała nominację od konkursu „Lady D”. Jest zaangażowana we wszelkie akcje społeczne, edukacyjne i oświatowe, a także promujące sport. Dzięki niej realizowana jest większość programów edukacyjnych dotyczących niepełnosprawności: „Wszyscy gramy w siatę”, „NiepełnoSPRAWNY-PełnoPRAWNY. Tworzymy społeczeństwo otwarte dla każdego”.
Spośród wszystkich tegorocznych zgłoszeń wyłoniono 15 półfinalistów. Każdy z jurorów oddał głosy na pięciu kandydatów.

Finałowa piątka wybrana została w pierwszym głosowaniu. Dwoje z nich uzyskało najwyższą liczbę głosów, co wymagało przeprowadzenia kolejnego głosowania. Jury ponownie obejrzało prezentację obydwojga kandydatów i po dyskusji oraz ponownym głosowaniu na „Człowieka bez barier 2013” wybrało... Tego dowiemy się 8 października 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali wręczenia nagród, która będzie również transmitowana na żywo na portalu www.niepelnosprawni.pl. Tymczasem już dziś możesz pomóc jednemu z półfinalistów zdobyć Nagrodę Publiczności.

- Może uda się zebrać trochę głosów poparcia wśród waszych bliskich i znajomych, bo nasza Lucyna Kornobys została zakwalifikowana do półfinału plebiscytu „Człowiek bez Barier” – pisze nasz Czytelnik, pan Andrzej. Konkurs jest na stronie www.niepelnosprawni.pl , a sonda za pośrednictwem, której odbywa się głosowanie jest po lewej stronie, To tylko chwila, a możemy dużo dla niej zrobić. Proszę o kliknięcie przy jej nazwisku. Dziękuję – dodaje nasz Czytelnik.

„Człowiek bez barier” to jedyny konkurs organizowany wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W dziesięciu dotychczasowych konkursach nagrodzono 22 kobiety i 31 mężczyzn z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Pochodzą z miast i wsi, z różnych środowisk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group