Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8039
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Żądza złota nie do odparcia

Czwartek, 16 października 2008, 10:02
Aktualizacja: 10:05
Autor: TEJO
Biżuteria o wartości 17 tysięcy złotych stała się łupem złodzieja, który bez kłopotu wszedł do mieszkania starszej pani i ukradł jej złote pierścionki. Fanty sprzedał dzięki paserowi. Zarówno jeden, jak i drugi odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Pewna starsza mieszkanka Zgorzelca poinformowała policję o kradzieży z jej mieszkania wyrobów jubilerskich w postaci 10 złotych pierścionków i złotego łańcuszka. Zginął też telefon komórkowy.

Policjanci na podstawie wiedzy operacyjnej i zgromadzonych materiałów szybko ustalili złodziejaszka. Okazał się nim 26-letni zgorzelczanin. Mężczyzna przyznał się do tej kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że w sprzedaży skradzionych przedmiotów pomagał mu 46-letni mieszkaniec Bogatyni, który usłyszał zarzut paserstwa.

Skradziony towar sprawcy sprzedali w złotnika w Bogatyni. Poszkodowana, niestety, biżuterii już nie odzyska, bo jubiler przetopił pierścionki.
Z kolei złodziej miał już na swoim koncie jedno włamanie do mieszkania: w maju ukradł 600 złotych i telefon komórkowy

Za kradzież i paserstwo obydwu osobnikom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Wobec amatora cudzej biżuterii zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group