Sobota, 27 czerwca
35°C Jelenia Góra
reklamy

Zadymione osiedle [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: SM 1 min czytania

W poniedziałek (14.05) około godziny 20.30 do dyżurnego Straży Miejskiej w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o bardzo dużym zadymieniu na Osiedlu Pomorskim.

Zadymienie było widać z kilkuset metrów. Strażnicy podejrzewali, że mogło dojść do pożaru łąki lub płonie altanka na pobliskich działkach. Na miejscu ustalili skąd wydobywa się dym. Okazało się, że właściciel jednej z posesji przy ulicy Grudziądzkiej podpalił blisko 2-metrowej wysokości stos wilgotnej roślinności. Następnie dokładał świeże gałęzie drzew iglastych.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że spalanie odpadów, w tym roślinnych, jest zabronione i ukarali go mandatem. Ognisko zostało zagaszone w obecności strażników.

- Po raz kolejny przypominamy, że za spalanie jakichkolwiek odpadów grozi mandat karny w wysokości do 500 zł bądź skierowanie sprawy do sądu - informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka