Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8290
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Zaduszki w Staniszowie. Z Natalią Niemen i Piotrem Baronem

Poniedziałek, 31 października 2011, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: Agrafka
„Zaduszki jazzowe” w Pałacu Staniszów odbędą się 2 listopada o godz. 19.00 w ramach „Muzykaliów Staniszowskich”. Zagrają Natalia Niemen & Piotr Baron Quintet. Wstęp kosztuje 30 zł.

Podczas koncertu z kwintetem Piotra Barona, w którego skład wchodzą: Dominik Wania, Maciej Adamczyk, Przemysław Jarosz i Adam Baron, Natalia Niemen będzie wykonywać utwory z płyty „Sanctus, Sanctus” oraz własne kompozycje.

Natalia Niemen jest piosenkarką, autorką piosenek i tekstów, a także absolwentką warszawskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim czy muzyką cerkiewną.

Piotr Baron debiutował w 1977 roku, a w 1979 został wyróżniony jako solista na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1984 r. wygrał solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastian „Jazz Aldia” w Hiszpanii. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, takimi jak m. in.: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Zbigniew Lewandowski, Krzesimir Dębski, z niemal wszystkimi europejskimi – m. in. Bo Stief, Jasper Van’t Hof, 1998 r. - European Broadcasting Union International Big Band 1998 w Sztokholmie (jako koncertmistrz - 1. saksofon altowy), a także z gwiazdami jazzu z USA, takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
194
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group