Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7351
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaduszki Jazzowe w Sali Balowej staniszowskiego pałacu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 października 2012, 8:33
Aktualizacja: 8:40
Autor: org
Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów zapraszają 2 listopada (piątek), o godz. 18.00 na "Zaduszki Jazzowe" w wykonaniu: Mulasta Trio z koncertem "Live in Green Eye", w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie. Bilet kosztuje 25 zł.

Mulasta Trio to zespół, który wykonuje częściowo program autorski, tematy ludowe, popowe w jazzowych aranżacjach zaczerpnięte z różnych regionów Europy, a także standardy jazzowe. Ten kameralny skład łączy słowiański temperament ze skandynawskim spokojem i zadumą.

Skład zespołu: Tomasz Mucha - skrzypce, Lasse Lindgen - bas, Bartosz Staromiejski - perkusja.

Tomasz Mucha - absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej - Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym, oraz tzw. „sceny jassowej” - Tomaszem Gwincińskim (płyta „Jupiter” w towarzystwie Locko Richtera - bas i Arka Skolika - perkusja), Tymonem Tymańskim. Prowadzi swoje autorskie składy: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio; gra również w zespołach COCOTIER, Spirit of Stephane Grappelli, Brazylian - Polish Connection. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą, m. in.: Krokus Jazz Festiwal, Jazz Forum „Ci, na których liczymy”, Gdańskie Noce Jazsowe (z zespołem Tomek Mucha Collective), Jazz Rock Meeting, Muzyka Bez Granic, Łagodne Spotkania Muzyczne (z grupą Brazylian - Polish Connection), Jazz w Ruinach (z projektem Mulasta Trio), Wrocław Summer Guitar & Folk Festiwal (z grupą Cocotier), wystąpił trzykrotnie na Warsaw Summer Jazz Days (projekt „Cobra” Johna Zorna, Anno Domini, Mulasta Trio), Koktebel Jazz Festival (Krym), Ednist (Kijów) i Zajazz Festival Kharkiv (z grupą Manifest z Dniepropietrowska, a także z projektem pianisty Siergieja Dawidowa).

Lasse Lindgren - jeden z najbardziej rozpoznawanych fińskich basistów młodego pokolenia z Helsinek. Ma na swoim koncie udział w wielu projektach nagraniowych m. in.: Jukka Perko & Hurmio Orchestra -The Music Of Olavi Vitra. Nagranie zostało zarejestrowane dla Blue Note (2000 r.) i była to pierwsza fińska realizacja dla tej wytwórni. Album otrzymał również nagrodę Emma Awards za najlepszy jazzowy projekt roku. Lasse Lindgren tworzy muzykę autorską wyrazem czego jest wydanie albumu „Sunburst” (2005). Nagranie utrzymywało się na 9-tej pozycji najlepszych jazzowych realizacji 2005 r. w szwedzkim magazynie „Hifi&Music”, a energetyczne brzmienie zarejestrowanych kompozycji (które jest mieszanką wpływów m. in.: jazz, pop, gospel) zostało określone muzyką „nowej fińskiej jazz generacji u szczytu swojej formy”. Występował i nagrywał z takimi muzykami i zespołami jak: Tomasz Stańko, Audun Kleive, Wayne Krantz, Anders Bergcrantz, Ben Monder, Marc Ducret, Christian Wallumrod, Peter Weniger, Free Control, Jouni Järvelä Group, Bingo, i z wieloma innymi... Z rozmaitymi muzykami odbył tournee po Skandynawii, Europie, Dalekim Wschodzie, Ameryce Południowej oraz Australii.

Bartosz Staromiejski - jest absolwentem Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, Markiem Bałata, Maciejem Strzelczykiem, Izą Zając, Beatą Przybytek, Tadeuszem Leśniakiem, Jazz Band Ball Orchestra, a także Ziggym Davisem i Vadimem Brodskim. Swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych – jazz, salsa, gospel, pop, rock. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych m.in. I miejsce na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach i I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” (2008r. z GPS Jazz Trio), II miejsce w Konkursie Zespołów Jazzowych Żyrardów (2008r. z zespołem Fusionator).

Na program zespołu "Mulasta Trio" składają się w większości kompozycje skrzypka - Tomasza Muchy, inspirowane muzyką z różnych stron świata.

Więcej informacji na temat koncertu można uzyskać pod numerem tel. 75 755 84 45 lub pisząc na adres:
fundacja@palacstaniszow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~dżodżo 22-10-2012 12:07
"zaduszki jazzowe"???...,a cóż to za nowotwór???? :-/
~M. Kamiński 22-10-2012 20:49
Kiedyś JCK słynęło z pięknej i popularnej imprezy okolicznościowej - Zaduszek Poetyckich, podczas których młodzież przedstawiała etiudy sceniczne i piosenkę aktorską, przywołując tym samym dzieło zmarłych twórców. Szkoda, że nie ma już Zaduszek Poetyckich, które należały do tych imprez cyklicznych w naszym mieście, na które się czeka przez cały rok i na które przychodzi się, nawet jak zostają tylko miejsca na schodach. Natomiast sądząc z opisu organizatorów Zaduszek Jazzowych w Staniszowie, nic one - poza datą - nie mają wspólnego z nastrojem dnia wspomnień zmarłych. Szkoda, bo można podczas koncertu młodych jazzmanów twórczo wykorzystać swoisty klimat dnia zaduszkowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group