Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3945
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Zadanie domowe nielegalne

Środa, 19 grudnia 2007, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Zadanie domowe nielegalne
Fot. Archiwum
Uczniowie powinni uczyć się tylko w szkole – uważa rzecznik praw ucznia i rozpoczął batalię o uznanie odrabiania lekcji jako czynności fakultatywnej. Raport ma trafić do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Pisze o tym środowe Metro. Rzecznika zaniepokoił fakt, że uczniowie poświęcają na naukę w wielu przypadkach znacznie więcej czasu niż dorośli ludzie na pracę. Przekonali go rodzice, którzy zasypali biuro skargami na przeciążenie młodzieży zadaniami domowymi.

Rzecznik postanowił zbadać sprawę i doszedł do wniosku, że prace domowe są nielegalne. Szkoła może robić tylko to, na co ma uprawnienia. A nie ma przepisów, które formalnie zezwalają placówkom oświaty na nakazywanie odrabiania lekcji w domach. Zdaniem rzecznika zmuszanie uczniów do odrabiania lekcji w domu to wręcz ograniczanie wolności i prawa do wypoczynku dzieci, o którym mówi art. 31 Konstytucji i art. 31 Konwencji Praw Dziecka.

Teraz do rzecznika praw obywatelskich trafi pismo z prośbą o zbadanie legalności obowiązkowych prac domowych. Lada dzień będzie też spotkanie się w tej sprawie z minister edukacji Katarzyną Hall – zapowiada gazeta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group