Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7138
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żądaj licencji od kominiarzy

Poniedziałek, 6 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 13:47
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Żądaj licencji od kominiarzy
Fot. archiwum
Osoby, które podają się za kominiarzy, coraz częściej pukają do drzwi jeleniogórzan. Wyczuły koniunkturę, bo z powodu intensywnego palenia w piecach, przewody kominowe wymagają czyszczenia.

Jako uzupełnienie oferty często proponują sprzedaż kalendarzy. Zdaniem profesjonalnych mistrzów kominiarskich, ci ludzie nie są uczciwi.

– Od kilku lat nasi pracownicy nie sprzedają kalendarzy – mówi Leszek Rzucidło ze Spółdzielni Kominiarskiej Św. Florian.

Podobnie wypowiadają się inni kominiarze, którzy mają zarejestrowaną działalność rzemieślniczą i pracują w Jeleniej Górze.

Każdy kominiarz, który deklaruje, że chce oczyścić przewody kominowe, ma obowiązek pokazać swoją licencję właścicielowi lokalu.

W kamienicach zarządzanych przez spółdzielnie lub zakłady gospodarki lokalowej, ogłoszenia o wizycie kominiarza są naklejane w widocznym dla wszystkich miejscu. Widnieje tam także nazwisko osoby, która ma sprawdzać kominy.

Dotyczy to także nie tylko mieszkańców kamienic, w których istnieje ogrzewanie piecowe, lecz także bloków, gdzie działa centralne ogrzewanie.

– Przestrzegamy wszystkich przed zakrywaniem otworów wentylacyjnych z obawy przed utratą ciepła – mówi Leszek Rzucidło. Zamyka to obieg powietrza w lokalach i może przyczynić się do ulatniania groźnych gazów z piecyków gazowych nagrzewających wodę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group