Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 12201
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaczytaj się z Jelonką.com

Piątek, 31 sierpnia 2018, 11:23
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2018, 7:08
Autor: KK
Jelenia Góra: Zaczytaj się z Jelonką.com
Fot. Książnica Karkonoska
"Dziewczynka z zapalniczką", "Kultura Gór i Pogórza Kaczawskiego" oraz audiobook "Francuskie zlecenie" – to te książki wybrali dla nas tym razem bibliotekarze z jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej. O tym, dlaczego warto po nie sięgnąć uzasadniają w swoich ciekawie napisanych recenzjach.

Dziewczynka z zapalniczką. Mariusz Czubaj

Mariusz Czubaj powrócił do swojego ulubionego policjanta, a właściwie profilera Rudolfa Heinza. Niestety, Heinz nie jest w najlepszej formie. Ostatnia sprawa dała mu się mocno we znaki i nie jest przekonany, czy stać go na coś jeszcze. Tym bardziej, że na wsparcie kolegów z pracy nie ma co liczyć – komenda policji to nie kółko towarzyskie, tu są emocje, a przede wszystkim ambicje. I jak ktoś jest na wylocie, to musi sobie radzić sam, innym szkoda czasu. Oni wiedzą, że w końcu trafia się takie śledztwo, błąd, przeoczenie śladów, po którym zaczyna się spadanie. Ich też to czeka, ale wolą o tym nie myśleć, bo na razie palec losu wskazał kogoś innego. A swoją drogą Heinz nie jest zbyt lubiany: samotnik, outsider, cięty język, pije umiarkowanie, słucha bluesa, nawet gra. Bardziej od kolegów nie lubią go ci, którzy przez niego siedzieli. Właśnie wyszedł jeden z nich. Psychopata. Pamięta a na pamięć najlepsza jest zemsta. Chce czy nie, Heinz musi wrócić do pracy. Tym bardziej, że został zamordowany stary kumpel, kiedyś jego mistrz i mentor, który potem popłynął i nie znalazł się nikt, kto by go zatrzymał. Wszystko wskazuje na to, że jego śmierć ma związek ze starą, ciągle niewyjaśnioną sprawą, właśnie tą, która pogrążyła Jacka Szymona. To wszystko zobowiązuje. Mroczny, trzymający w napięciu do ostatniej strony, najnowszy kryminał Mariusza Czubaja wart jest zarwania nocy. I lepiej ją sobie z góry zarezerwować na czytanie, bo trudno się będzie oderwać. Chyba że rano. Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (KH)

Kultura Gór i Pogórza Kaczawskiego. Sandra Nejranowska-Białka

Kończą się wakacje i czas dalekich podróży. Na szczęście okolica Jeleniej Góry obfituje w atrakcje turystyczne, które mogą umilić niejeden weekend. Góry i Pogórze Kaczawskie posiadają bogatą ofertę dla każdego. Według autorki publikacji są elitarne, bo można je poznawać niemal w samotności, wciąż główny nurt ruchu turystycznego omija te miejsca. Tutejsze atrakcje to bogactwo flory, skarby geologiczne, zamki i skansen hutniczy, złoto, niezwykłe zabytki sakralne, Śląska Fudżijama, ukryte skarby, czarownice, freski, polichromie oraz miejca pogańskiego kultu. Wszystko to w zasięgu ręki, setki kilometrów szlaków i dziesiątki atrakcji. Dokąd w najbliższy weekend ? W Kaczawy! Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)

Francuskie zlecenie - Anna J. Szepielak; czyta : Joanna Domańska

Klimatyczna i urzekająca powieść o znaczeniu przeszłości, odkrywaniu historii rodziny, odnajdywaniu mocnych korzeni własnej tożsamości i porządkowaniu chaosu wynikającego z niewiedzy, bądź błędnych informacji o przodkach.
Ewa pracująca w prywatnej pracowni fotograficznej dostaje zlecenie na zrobienie zdjęć do katalogu reklamowego i na stronę internetową francuskiej rodzinnej kwiaciarni. Mają to być fotografie z kobiecą duszą. Aby zrealizować zadanie wylatuje na dwa tygodnie do słonecznej Prowansji, gdzie poznaje nie tylko rodzinę zleceniodawczyni, ale również zostaje wplątana w rodzinne sekrety i niewyjaśnione sytuacje z przeszłości. To piękna powieść, która pozwoli oderwać się od codzienności, a klimat urzeknie w całości. Audiobook dostępny w zbiorach Książnicy Karkonoskiej (AS)

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
208
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group