Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7396
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaczytaj się... w Szklarskiej Porębie

Środa, 31 października 2018, 15:02
Aktualizacja: Czwartek, 1 listopada 2018, 7:37
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Zaczytaj się... w Szklarskiej Porębie
Fot. Paweł Guszała
W Szklarskiej Porębie oficjalnie otwarte zostały plenerowe biblioteczki – punkty, w których każdy bezpłatnie może przyjść wypożyczyć lub zostawić książkę. Pomysł ten sprawdził się już w wielu miejscach nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Teraz dołączyła do nich Szklarska Poręba.

Bookcrossing to już ogólnoświatowa idea popularyzowania czytania. Polega ona na zostawianiu książek w miejscach publicznych, tak aby inne osoby mogły z nich korzystać. Często są to specjalnie utworzone do tego punkty. Tak jest w Szklarskiej Porębie, gdzie postawiono specjalne witryny. Jest to prezent od Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie dla mieszkańców i turystów.

- W tym miejscu książki są dostępne bezpłatnie, można je wypożyczyć, przeczytać, oddać, bądź zabrać i przynieść inną. Część książek będzie miała naklejki z kodami bookcrossingowymi. Jeśli ktoś zechce będzie mógł wpisać go na stronie internetowej organizacji i poinformować, gdzie dana książka wyjechała – mówi Halina Szyl kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szklarskiej Porębie.

W Szklarskiej Porębie powstały 3 tego typu plenerowe biblioteczki.

- Te 3 miejsca są wyjątkowe – zapewnia Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby – przy MOKSiAL-u (Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie), na skwerze Radiowej Trójki oraz tutaj (przy Informacji Turystycznej przy ulicy Jedności Narodowej). Mam nadzieję, że wszystkie lokalizacje będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Plenerowe biblioteczki nie tylko są funkcjonalne ale i ładne, zadbał o to ich twórca - lokalny artysta Maciej Wokan.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group