Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5341
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaczarowany świat poezji śpiewanej w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 11:10
Aktualizacja: 12:00
Autor: mestra
Fot. mestra
Sobotni (20.04) koncert zespołu U studni, realizowany w ramach cyklu „Scena bliżej nas”, zachwycił miłośników poezji śpiewanej. Publiczność tłumnie wypełniła salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zespół U studni w składzie: Dariusz Czarny i Ryszard Żarowski – wokal, gitary, Ola Kiełb-Szawuła – wokal, gitara, Wojciech Czemplik – skrzypce, Andrzej Stagraczyński – gitara basowa oraz gość specjalny Adam Ziemianin, zabrali słuchaczy w podróż do krainy muzyki, która koi duszę i ciało i w której wiecznie żywe słowo niesie nadzieję na lepsze jutro.

Za sprawą łagodnych dźwięków i pięknej scenografii zebrani przenieśli się w zaczarowany świat poezji śpiewanej. Melodyjne utwory ze świeżo wydanej płyty zespołu, jak „Jest taka ulica”, „Bieszczadzka łąka”, „Trzeba nam” połączone z wirtuozerską grą Wojciecha Czemplika, zostały nagrodzone przez publiczność podwójnymi owacjami na stojąco, a gromkie brawa długo jeszcze nie pozwalały zejść muzykom ze sceny.

Widząc zaangażowanie widzów, zespół wyszedł przed scenę i wraz ze wszystkimi zaśpiewał „Cyrklowo i linijkowo na Zarębku”. Ola Kiełb-Szawuła w roli suflera podpowiadała słowa, a publiczność zgodnym chórem śpiewała: „bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć, lecz miłość pielęgnować, gdy maleje i w ogień dmuchać w środku nocy, po to, by ciągle rozpalać nadzieje”.

– Przepiękne spotkanie, niesamowita atmosfera, aż nie chce nam się wracać do domu – mówili po koncercie Gabriela i Michał, którzy na koncert przyjechali z Karpacza. – Przez te dwie godziny byliśmy w zupełnie innym, zaczarowanym świecie – dodali Justyna i Krzysztof Krawiec.

Całość koncertu transmitowana była na żywo w internecie przez strimeo.tv.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-04-2013 12:32
najpiękniejsze dźwięki, jakie mogłam ostatnio usłyszeć!!!!
~:) 22-04-2013 12:56
ładne na obrazku!!! ładne!!!
~Ty wiesz... 22-04-2013 13:55
„bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć, lecz miłość pielęgnować, gdy maleje i w ogień dmuchać W ŚRODKU NOCY, po to, by ciągle rozpalać nadzieje”

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group