Czytających: 4507
Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Zacięty mecz z WKK

Poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:11
Kadeci U–16 Sudetów Jelenia Góra rozegrali zacięty mecz z aktualnym liderem rozgrywek. W starciu z WKK Wrocław podopieczni Jarosława Wilusza do przerwy remisowali z rywalami, ale po zmianie stron nieznaczną przewagę wypracowali goście i to oni cieszyli się z kompletu punktów.

Początek pierwszej kwarty należał do miejscowych, którzy po 7 minutach prowadzili 18:10, ale końcówka tej części gry należała do przyjezdnych, którzy chwilę później zdobyli 13 punktów z rzędu, a po 10 minutach było 23:23. W drugiej odsłonie nadal trwała wyrównana walka - w 16. minucie było 37:31, a dwie minuty później 37:39, a do przerwy po 39.

Po zmianie stron nadal oba zespoły dawały z siebie wszystko, ale minimalną przewagę osiągnęli wrocławianie i przed decydującą "ćwiartką" było 53:58. W czwartej kwarcie kadeci Sudetów nadal walczyli o końcowy sukces - na 4 minuty przed końcem było jedynie 67:69, ale końcówka meczu to już popis gości z wychowankiem Sudetów w składzie - Filipem Szturo, którzy wygrali ostatecznie różnicą 11 "oczek".

Mecz walki toczony do ostatnich minut. Liczne straty zespołu na środku boiska dały przeciwnikom darmowe punkty. Z gry byliśmy zespołem lepszym. Szkoda. Pracujemy dalej... - skomentował po meczu Jarosław Wilusz, trener kadetów Sudetów.

KS Sudety Jelenia Góra - WKK Wrocław 70:81 (23:23, 16:16, 14:19, 17:23)

Sudety: Florczak 18, Najman 16, Bulcewicz 13, Garbarski 11, Suchecki 4, R. Olejniczak 4, Kobus 2, Mikita 2, Kogucik, Gurazda, Szadkowski, Szandurski.
WKK: Kubiak 23, Mijalski 15, Szturo 12, Szponder 8, Kudzia 8, Rosołowski 6, Prokop 5, Boettcher 4, Drab, Koczapski.