Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5216
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Zabytkowy semafor został odnowiony

Niedziela, 23 grudnia 2018, 9:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 9:38
Autor: WAC
Kowary: Zabytkowy semafor został odnowiony
Fot. UM Kowary
Dzięki grupce pasjonatów, udało się odnowić stary semafor kształtowy będący kolejnym eksponatem tworzonego w Kowarach miniskansenu, upamiętniającego nieczynną linię kolejową nr 308.

Historyczny semafor pochodzi z roku 1938 i był używany do roku 2001. Później popadł w ruinę. W 2017 r. przejęty został przez samorząd i sprowadzony do Kowar. W tym roku został wyremontowany i postawiony na kowarskiej stacji kolejowej. Semafor jest już sprawny, podaje dwa sygnały (stój i jazda ze zmniejszoną prędkością) oraz został wyposażony w sygnał nocny.

- Chcieliśmy podziękować: Jackowi Chorągwickiemu, Dominikowi Dorabiale, Adamowi Tajchmanowi i Dominikowi Górskiemu z grupy "Kolej Karkonoska i Pociągiem do Karpacza, Kowar i Mysłakowic" za własnoręczne odrestaurowanie semafora – mówi Andrzej Weinke z Urzędu Miasta w Kowarach. - Dziękujemy również: Arturowi Zakrzewskiemu, Maciejowi Smalowi, Jarosławowi Smalowi i Karkonoskiemu Systemowi Wodociągów i Kanalizacji za pomoc w sprawach technicznych (ustawienie semafora) oraz Eugeniuszowi Kleście i Piotrowi Mrozikowi za transport semafora. Wielkie podziękowania należą się również Grzegorzowi Nowotniakowi i Jarosławowi Tarnowskiemu za podarowanie elementów niezbędnych do pracy semafora, firmom PKP PLK i PKP Nieruchomości za życzliwość oraz byłej burmistrz Bożenie Wiśniewskiej za nieocenioną pomoc i koordynację działań związanych z semaforem.

Twoja reakcja na artykuł?

38
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group