Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9849
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabytkowa kamienica odzyska blask

Czwartek, 30 kwietnia 2015, 7:24
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2015, 7:33
Autor: Mea
Jelenia Góra: Zabytkowa kamienica odzyska blask
Fot. Mea
– Przy rzece niedaleko Placu Piastowskiego w Cieplicach, w remontowanej kamienicy, ma podobno powstać market – zaalarmowali mieszkańcy Cieplic. – Budynek przechodzi generalny remont i będą w nim mieszkania – powiedział jeden z pracowników pracujących na tej budowie.

Chodzi o kamienicę z 1880 r. znajdującą się naprzeciwko Apteki „Pod Koroną”, obok rzeki. – Budynek był własnością Miasta Jelenia Góra i znajdowały się tu niegdyś mieszkania komunalne. Jednak mieszkańcy zostali wykwaterowani. W ubiegłym roku obiekt został sprzedany za ok. 180 tys. zł. W ostatnim czasie usunięto pawilony sprzed tego budynku, by skomunikować kamienicę z drogą – wyjaśnił Jacek Praszczyk, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Mowa o budkach, w których od lat sprzedawane były m.in. pieczone kurczaki i w których znajdowała się też kwiaciarnia. Po ich usunięciu wyłonił się widok na XIX-wieczną kamienicę. Obecnie trwa w niej generalny remont.

- Najpierw mówiono, że ma tu powstać market, albo jakiś dom handlowy, jednak właściciel przyjechał i zapewnił, że tu będą mieszkania – powiedziała sprzedawczyni z okolicznego sklepu.

Wydział Geodezji potwierdza, że w obiektcie będą mieszkania oraz działalność usługowa. Z właścicielem budynku nie udało nam się skontaktować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group