Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7511
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabytki na kółkach podbiły Cieplice

Sobota, 26 września 2009, 8:14
Aktualizacja: 9:37
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Zabytki na kółkach podbiły Cieplice
Fot. rylit
Tylko dwie i pół godziny na placu przed Pałacem Schaffgotschów można było wczoraj podziwiać dwadzieścia wehikułów z duszą, które brały udział w rajdzie pojazdów zabytkowych szlakiem Politechniki Wrocławskiej w regionie organizowanym przez uczelnię oraz Legnickie Towarzystwo Automobilowe.

Kawalkada starych aut wyruszyła wczoraj sprzed Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Okazja to 40-lecie tego ośrodka oraz rozpoczynające się „Dni Techniki”. W rajdzie brało udział 20 zabytkowych samochodów z Niemiec i Polski.

Rajd miał charakter czysto turystyczny i poznawczy bez elementów rywalizacji sportowych. W Cieplicach miał miejsce koniec jednego z etapów rajdu, którego metę stanowił ZOD PWr w Wałbrzychu. Uczestnicy rajdu w miarę możliwości byli ubrani w stroje z okresu, z którego pochodził ich samochód.

Dyrekcja jeleniogórskiego oddziału Politechniki Wrocławskiej zaprosiła uczestników na obiad i zwiedzanie zabytkowego Pałacu Schaffgotschów, siedziby uczelni. W tym czasie ich pojazdy mogli oglądać mieszkańcy Jeleniej Góry.

Pojazdy ilustrowały rozwój motoryzacji w minionym stuleciu. Przyjechały stare fordy, mercedesy oraz ople. W rajdzie uczestniczyły dwie warszawy, stara czeska skoda, czy radziecki moskwicz. Po postoju kawalkada pojazdów przy dźwiękach klaksonów ruszyła w dalszą trasę do Wałbrzycha. Po wizycie zabytków w Cieplicach pozostał sentyment do starych czasów, pamiątkowe zdjęcie i chęć na nostalgiczną przejażdżkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1341
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group