Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 5639
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabytki i brudy wciąż szmuglowane

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 26 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Zabytkowe biurko ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej w Jędrzychowicach.

– Mebel usiłował wywieźć z kraju, bez wymaganych dokumentów, mieszkaniec Pionek. Mężczyzna twierdził, że przewożone przez niego biuro pochodzi prawdopodobnie z około 1960 roku – poinformowała por. Jolanta Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Jednak funkcjonariusze, którzy dokonali oględzin przedmiotu, zauważyli cechy wskazujące na znacznie wcześniejsze jego pochodzenie.

Do czasu ekspertyzy wykonanej przez służbę ochrony zabytków w Jeleniej Górze, biurko zostało zabezpieczone w placówce SG w Zgorzelcu.
Już przypomina ona galerię zabytkowych mebli: kilka godzin później na tym samym przejściu funkcjonariusze ujawnili kolejne zabytkowe meble – komody, które zamierzał wywieźć obywatel Niemiec.

Poza tym z granicy zawrócono około 66 ton transportu odpadów (gruzu budowlanego, wiór aluminiowych). Bez żadnej dokumentacji usiłowali je przewieźć do Polski kierowcy z Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Magda 26-11-2006 13:46
Powinni karać za te odpady, który to już raz? Mamy dosyć naszych odpadów!
~robert 26-11-2006 16:32
Też mnie kiedyś funkcjonariusze straży granicznej nie chciel wpuścić do polski bo według nich wiozłem odpady i śmieci a był to w rzeczywistości okna, umywalki i grzejniki. Po krótkiej rozmowie dowiedzialem się, że są trzy opcje 1. zaplombują mi przyczepę i pojadę z tym wszystkim na cło 2. zapłacę po kilka euro straży granicznej jak zwrot poniesionych kosztów za wychodzenie z ciepłej budki 3. pojadę z powrotem Ale ja wybrałem opcje nr 4 a mianowicie poczekałem 3 godziny na zmienę funkcjonariuszy i wtedy bez przeszkód przejechałem granice. :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group