Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4562
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabytek będzie jak nowy

Niedziela, 24 sierpnia 2008, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabytek będzie jak nowy
Fot. TEJO
Rosną mury rekonstruowanej kamieniczki przy ul. Konopnickiej. W przyszłości będzie tu dom handlowy.

Budowla, która wskutek wieloletniego niedbalstwa, nadawała się tylko do prawie całkowitego wyburzenia, nabiera dawnych kształtów w trakcie rekonstrukcji. Pozostawiono jedynie ścianę frontową. Tyły kamieniczki są odbudowywane od podstaw.

Widać to najlepiej od strony placu Kościelnego, czyli od podwórek kamienic przy ulicy Konopnickiej. Budynek sięgnął już drugiego piętra. Przed ekipami pozostało jedynie postawienie poddasza, więźby dachowej i zamknięcie obiektu.

Z planów wynika, że zarówno w tej kamieniczce, jak i w dwóch sąsiednich – które były w lepszym stanie – zostanie urządzony dom handlowy. Dojdzie do tego najpewniej w przyszłym roku, po wykończeniu wnętrz rekonstruowanego domu.

Niestety, znaczna część dawnej zabudowy ulicy Konopnickiej na odcinku od ul. Solnej do placu Ratuszowego została wyburzona w końcu lat 60. XX wieku. Postawiono w tym miejscu zupełnie niepasujące do historycznej zabudowy kwartały blokowisk oraz dom, w którego przyziemiu został urządzony sklep rybny. Dziś jest tam popularna restauracja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group