Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7734
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabójstwo piekarza – prokurator oskarża

Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2009, 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabójstwo piekarza – prokurator oskarża
Fot. Archiwum rodzinne
Nawet 25 lat w więzieniu może spędzić 18–letni Dawid K., oskarżony o brutalne zabójstwo Roberta S., do którego doszło w pierwszej dekadzie maja tego roku. Przestępcy zarzuca się także, że groził kilkakrotnie śmiercią swojemu koledze, który złożył obciążające K. zeznania.

Tragiczna śmierć Bogu ducha winnego człowieka, Roberta S., który szedł do pracy w jednej z piekarni, odbiła się szerokim echem. Poszukiwania sprawcy zbrodni zajęły policji kilka tygodni. Domniemany morderca wpadł po wyznaczeniu nagrody pieniężnej. Prokurator rejonowy w Jeleniej Górze skierował do sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Dawidowi K, którego podejrzewa się o zamordowanie pana Roberta.

– W nocy z 6 na 7 maja działając w zamiarze bezpośredniego pozbawienia życia Roberta S w wyniku chęci odreagowania na niepowodzenia uczuciowe idąc ulicą Moniuszki podczas mijania nieznanego mu mężczyzny miał zadać cios nożem w klatkę piersiową. Uszkodził serce poszkodowanego, co spowodowało krwotok i zgon ofiary – podała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Violetta Niziołek.

Dodatkowym przestępstwem, które zarzuca się K., są groźby karalne. Oskarżony miał kilkakrotnie grozić śmiercią Krzysztofowi N. w celu wywarcia na niego wpływu u zmuszenia go do zaniechania złożenia zeznań – czytamy w komunikacie prokuratury.

Śledczy zgromadzili dowody, które – zdaniem prokuratury – bezsprzecznie świadczą o winie oskarżonego. Badania przeprowadzone przez biegłych psychiatrów dowiodły także, że Dawid K. miał w pełni zachowaną zdolność rozpoznawania czynów i kierowania swoim postępowaniem. Nie znaleziono także przeciwwskazań do udziału osiemnastolatka w procesie. Sam K. nie przyznał się do winy.

Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia oraz do 25 lat pozbawienia wolności. – Wobec sprawcy, który nie ukończył 18 lat, nie orzeka się kary dożywocia.

Więcej o tej bulwersującej sprawie – w najnowszej Jelonce drukowanej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (104)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group