Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3007
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabójcze torowiska

Poniedziałek, 25 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Zabójcze torowiska
Fot. Angelika Grzywacz
Przejście przez tory pod wiaduktem blisko Tesco jest z najkrótszych z Zabobrza do hipermarketu czy dworca PKS. Jest też najkrótszą drogą do kalectwa czy śmierci. Równie groźne jest przechodzenie przez szyny w innych zakazanych miejscach.

Ludzie chyba zapomnieli, że w kwietniu przy wiadukcie przy Osiedlu Robotniczym zginął dwunastoletni chłopak. Chciał sobie skrócić drogę przechodząc przez torowisko i wpadł pod lokomotywę.
Wcześniej wypadków było kilka.

Jeleniogórzanie niewiele sobie robią z tego zagrożenia. Wolą ryzykować, niż nadrobić drogi, aby bezpiecznie przedostać się na drugą stronę torowiska.
– Mało kto zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie czyha w tym miejscu – mówi Anna Adamczyk, która woli przejść przez estakadę obwodnicy niż podążać na skróty przez tory.

Widziała ostatnio, jak starsza kobieta potknęła się na szynach. Upadła i potłukła się. Na jej szczęście nie jechał żaden pociąg, bo mogłoby dojść znów do tragedii.

Straż Ochrony Kolei regularnie patroluje niebezpieczne miejsca. Przejście przez tory tam, gdzie nie jest to dozwolone, jest wykroczeniem. Strażnicy mogą ukarać za to mandatem od 20 do 500 złotych.
Pociągi i kary nie robią na mieszkańcach żadnego wrażenia. Ryzykując groźnym wypadkiem przebiegają przez tory zarówno dorośli, jak i dzieci.

– Razem ze strażą miejską wyjdziemy już niebawem do szkół, żeby uczulić młodzież na niebezpieczeństwo. W miejscach, gdzie przejście przez torowisko jest zakazane, pojawi się dodatkowe oznakowanie o zakazie przechodzenia przez tory – mówi Roman Najwer, komendant rejonowy Straży Ochrony Kolei. Wszystko po to, by już tutaj nikt nie zginął.

Sami mieszkańcy, których zapytaliśmy, dlaczego robią sobie takie skróty, odpowiadają, że przejście przez estakadę jest niewygodne. – Nikt nie pomyślał o pieszych podczas budowy obwodnicy. Powinno się zbudować choćby kładkę nad torami – usłyszeliśmy od jednej z kobiet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group