Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7835
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zabójca 10–letniej Kamilki stanie przed sądem

Poniedziałek, 15 lutego 2016, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 16 lutego 2016, 7:48
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Zabójca 10–letniej Kamilki stanie przed sądem
Fot. Archiwum
22 lutego (poniedziałek) o godz. 10.00 w jeleniogórskim sądzie okręgowym rozpocznie się proces 28–letniego Samuela N. z Kamiennej Góry, który 19 sierpnia 2015 roku zadał śmiertelny cios siekierą przypadkowo spotkanej na drodze 10–letniej dziewczynce. Sprawca tłumaczył, że zabił, bo… się zdenerwował. Grozi mu od 12 do 25 lat więzienia albo dożywocie.

Samuel N. usłyszał zarzut zabójstwa 10 – letniej Kamili Cz., w zamiarze bezpośrednim, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Mieszkaniec Kamiennej Góry dzień wcześniej dowiedział się, że jako osoba bezrobotna nie dostanie zasiłku. 19 sierpnia w godzinach przedpołudniowych wyszedł z domu zabierając ze sobą siekierę, którą schował w ciemnym foliowym worku. Poszedł do Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Sienkiewicza w Kamiennej Górze, gdzie pokłócił się z urzędniczką. Następnie skierował się w stronę rynku. Przechodząc w pobliżu księgarni wyjął siekierę z reklamówki i zaatakował nią 10-letnią dziewczynkę, która wraz z matką wchodziła do sklepu. Zadał jej cios w tył głowy, po czym wyrzucił siekierę i zaczął uciekać. Kilka minut później został zatrzymany przez świadków zdarzenia i przekazany policji. Dziewczynka w bardzo ciężkim stanie została przewieziona helikopterem do szpitala gdzie zmarła.

Samuel N. przyznał się do zbrodni i wyjaśnił, że narastała w nim złość, bo od dłuższego czasu miał problemy ze znalezieniem pracy, a dodatkowo 18 sierpnia 2015 roku otrzymał decyzję, że nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych. Wyjaśniał, że siekierą chciał zemścić się na urzędniczkach PUP za to, że nie dostał żadnej pomocy, ale było za dużo ludzi, więc zrezygnował ze swojego zamiaru. Wyszedł na ulicę i skierował się w kierunku centrum miasta. Widząc małą dziewczynkę wchodzącą do księgarni zadał jej cios siekierą.

Z opinii sądowo-psychiatrycznej wynika, że sprawca w chwili popełnienia zbrodni był poczytalny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
976
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group