Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15826
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabobrze przystanią dla cyklistów

Sobota, 15 maja 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zabobrze przystanią dla cyklistów
Fot. Angela
Rozstrzygnięto przetarg na dokumentację Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej, która zakłada wybudowanie 100 miejsc postojowych, miejsc odpoczynku, linowego placu zabaw, mini skate– parku, siłowni zewnętrznej i wielu innych atrakcji.

Rowerowa Stanica Zabobrzańska to pomysł na wybudowanie miejsca wypoczynku i postoju dla turystów i rowerystów w okolicach byłego basenu wojskowego na Zabobrzu III. Zostanie wybudowane na przecięciu się dwóch szlaków rowerowych. Na opracowanie dokumentacji zostanie przeznaczone 20 tysięcy euro.

Działka zostanie tak zagospodarowana, by jednorazowo mogło z niej korzystać około stu rowerzystów. Będą tam stojaki, miejsca z paleniskami do grilla, stanowiska do wypoczynku bez palenisk, zestaw fitnes tzw. zewnętrznej siłowni sportowej, plac linowy dla zabaw z dziećmi oraz mini skate – park o wymiarach 20x30 m wyposażony w min. osiem elementów – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Stanica będzie miała dwa połączenia: jeden szlak będzie biegł z kierunku Maciejowej, drugi będzie schodził z Karkonoszy. Chodzi nam o to, by powstał szlak łączący Pragę z polskimi miastami. Jest już gotowy do Harrachova, my musimy teraz wybudować naszą część w oparciu o projekt systemu w Jeleniej Górze. Stanica będzie więc takim miejscem wypoczynku dla tych, którzy chcieliby tym szlakiem podróżować – dodaje M. Sajnog.

Dodatkowo koncepcja zakłada wybudowanie tam przez prywatnego inwestora restauracji z miejscami noclegowymi. Termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie jednak uzależniony od czasu pozyskania pieniędzy unijnych.

Odbył się już konkurs na wybór projektanta. Projekt, który został wskazany do podpisania umowy, jest bardzo nowoczesny i bardzo uatrakcyjni ten teren, który jest również miejscem spacerów mieszkańców Zabobrza. Być może jeszcze w tym roku lub w roku następnym miasto przystąpi do składania wniosku o pozyskanie pieniędzy na budowę stanicy. Do października ten projekt powinien być przygotowany łącznie z pełną dokumentacją. – Do 2013 roku powinniśmy mieć zamknięty system wyjścia drogami rowerowymi z Jeleniej Góry. Wówczas do tego projektu powinny włączać się kolejne gminy – mówi wiceszef miasta.

Kwota wybudowana Stanicy szacowana jest na około milion złotych. Koszt dokumentacji to ponad 20 tys. zł. Podobne miejsce wypoczynku dla turystów rowerowych ma powstać w Czechach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
684
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group