Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8869
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabobrze bez chaszczy

Sobota, 21 sierpnia 2010, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zabobrze bez chaszczy
Fot. Angela
Mieszkańcy Zabobrza w końcu doczekali się wykoszenia niezabudowanego terenu pomiędzy ulicą Sygietyńskiego i Aleją Jana Pawła II, nieopodal poczty. Od miesięcy półtorametrowe zarośla straszyły mieszkańców i turystów wjeżdżających do stolicy Karkonoszy. Przez ostatnie lata teren był dzierżawiony przez firmę prywatną.

Problem wykaszania tego terenu pojawił od 2005 roku, kiedy miasto przekazało działki w użytkowanie wieczyste prywatnym osobom. W 2007 roku firma MD Poland z Warszawy przejęła działki od poprzednich dzierżawców zobowiązując się do ich zabudowy do 2008 roku.

Zgodnie z warunkami przetargu działki były przeznaczone pod zabudowę pod obiekty usługowo – handlowe do dwóch tysięcy metrów. Firma MD Poland z Warszawy chciała jednak wybudować tam obiekt wielkopowierzchniowy. Na takie zagospodarowanie terenu nie otrzymała zezwolenia i w konsekwencji nic nie wybudowała. Firma nie dbała też o wykaszanie gruntu, a miasto nie miało żadnych prawnych możliwości by przedsiębiorcę do tego przymusić.

Z początkiem br. władze Jeleniej Góry wystąpiły do sądu o odzyskanie terenu i w minionym miesiącu br. wygrało sprawę. Teraz działki najprawdopodobniej zostaną wystawione do kolejnego przetargu. Władze miasta nie wykluczają zmiany celu ich przeznaczenia lub sprzedaży. Tymczasem od wczoraj wykaszana jest tam trawa. Prace prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry. Koszt wykoszenia terenu będzie znany po zakończeniu zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1004
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group