Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zablokują miasto

Czwartek, 7 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 7 września 2006, 19:27
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zablokują miasto
Fot. Arkadiusz Piekarz, Andrzej Domagała
Zatory drogowe i korki od samego rana. Tego należy spodziewać się w piątek na głównych traktach komunikacyjnych stolicy Karkonoszy. Do miasta przyjeżdżają kolarze w wyścigu Tour de Pologne.

Dla kibiców będą emocje, ale dla kierowców i osób korzystających z komunikacji miejskiej – gehenna, która zacznie się już od godziny 6 rano w ciągu alei Jana Pawła II i Konstytucji 3 Maja.
– W związku z organizacją przejazdu kolarzy na trasie etapu Legnica – Jelenia Góra te trakty zostaną częściowo wyłączone z ruchu – informuje podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Najgorzej będzie od godz. 13, kiedy zamknięte dla samochodów i autobusów zostaną ulice: Jana Pawła II, Różyckiego, Ogińskiego, Złotnicza, Wincentego Pola, Wojska Polskiego oraz Sudecka.
– Autobusy wszystkich linii, które poruszają się po wspomnianych ulicach, będą kończyły swój bieg na przystanku najbliższym miejscu zamknięcia trasy. Po otwarciu ruchu drogowego autobusy włączą się na trasy zgodnie z rozkładem jazdy – wyjaśnia Leszek Chmielewski z MZK.

Wyłączenia z ruchu tych traktów potrwają w godz. 13 – 14.50 oraz 16 – 17. W godz. 17 – 19 al. Jana Pawła II (przy skrzyżowaniu z ulicą Bacewicz) będzie wyłączona z ruchu.
Z uwagi na imprezy towarzyszące autobusy obsługujące Zaborze III będą kursowały objazdami z pominięciem przystanków Sygietyńskiego i Sygietyńskiego ZUS.

W piątek od 14:50 do 16 nie będzie możliwości dojazdu do Sosnówki Górnej. Autobusy linii nr 19 będą kończyły bieg na przystanku Sosnówka Dolna.

Mniej kłopotów będzie w niedzielę podczas ostatniego etapu Tour de Pologne Jelenia Góra – Karpacz. W związku z przejazdem kolarzy nastąpi zatrzymanie ruchu na ulicach Wojska Polskiego i Sudeckiej w godz.10:30 – 11:10 oraz 12:30 – 13.

Porządku będą pilnowali policjanci, którzy mają informować kierowców o zamkniętych ulicach i ewentualnych objazdach. Stróże prawa radzą jednak, aby w piątkowe popołudnie omijać wspomniane trakty.
Kierowcy, którzy zechcą wówczas przejechać przez Jelenią Górę tranzytem. Powinni wybrać inną trasę.

Utrudnienia w ruchu pojawią się także od piątku do niedzieli w Karpaczu. Kolarze będą tam jeździć przez trzy dni. Kłopoty nie ominą Kamiennej Góry i Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group