Niedziela, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 2180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Zabili sąsiada dla 120 zł. W Rybnicy

Środa, 10 sierpnia 2011, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
18 sierpnia odbędzie się pierwsza rozprawa przeciwko dwóm zabójcom z Rybnicy 22 – letniemu Pawłowi Z. i 29 – letniemu Piotrowi K., którzy w kwietniu br. dla 120 zł z zimną krwią zabili 70–letniego sąsiada. Sprawcom grozi od 8 lat po dożywocie.

Do zdarzenia doszło pomiędzy 5 a 7 kwietnia w Rybnicy w gminie Stara Kamienica. Dokładna data zabójstwa nie jest znana, bo oskarżeni nie przyznają się do winy, a w tych dniach nikt z rodziny i znajomych nie odwiedzał 70- latka.

Starszy mężczyzna mieszkał w piętrowym domu razem z synem, który jednak na stałe przebywał zagranicą. Każdego miesiąca odbierał rentę w wysokości około 500 zł, o czym wiedziała cała wieś, w tym dwóch oskarżonych. Zdaniem prokuratury Paweł Z. i Piotr K. z Rybnicy włamali się do mieszkania ofiary i zażądali pieniędzy, a kiedy mężczyzna odmówił wydania renty, zaczęli bić go po całym ciele. Skutkiem były trzy złamane żebra, krwiak mózgu i liczne obrażenia na rękach, nogach, głowie i tułowiu. Tak pobity i pozostawiony bez pomoc starszy człowiek nie miał szans na przeżycie.

Oprawcy ostatecznie ukradli z jego mieszkania 120 zł, a następnie poszli na piętro do mieszkania syna swojej ofiary, skąd zabrali sprzęt RTV za około 3 tys. zł. Na ich trop policja wpadła po odciskach palców i butów. W jednym z ich mieszkań znaleziono również skradzione przedmioty. Obaj oskarżeni mieli naganną opinię w środowisku. Piotr K. był wcześniej karany za rozboje i oszustwa, młodszy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za brutalne zabójstwo z kradzieżą w więzieniu mogą spędzić od ośmiu lat po dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group