Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3906
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec/Jelenia Góra: Zabił z zazdrości

Wtorek, 17 kwietnia 2012, 12:50
Aktualizacja: 13:02
Autor: Angela
Zgorzelec/Jelenia Góra: Zabił z zazdrości
Fot. Archiwum
Leszek Ś. od ponad dwóch lat był bezdomny, razem z kolegą Ryszardem W. i swoją narzeczoną Anną Ś. tułał się po śmietnikach. Pewnego dnia kiedy w trójkę pili denaturat, kolega położył głowę na kolanach dziewczyny. Wtedy Leszek Ś. rzucił się na niego i zakatował. Dzisiaj (17.04.br) w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze odbyła się pierwsza rozprawa, na której przesłuchano świadków zdarzenia.

Do tragedii doszło 20 listopada 2011 roku w Zgorzelcu na jednym ze śmietników. 32-letni Leszek Ś. był bezdomny od czasu kiedy wyszedł z więzienia, w którym przebywał za włamania i kradzieże. Podczas tułaczki spotkał 41-letnią Annę Ś. Para zakochała się w sobie.

Tragicznego dnia dołączył do nich 52-letni Ryszard W., który po wypiciu większej ilości denaturatu, położył głowę na kalanach Anny Ś. Za to Leszek Ś. skopał go i pobił pięściami m.in. łamiąc mu żebra, powodując liczne obrażenia i uszkodzenia ciała, a także narządów wewnętrznych. Po bójce para położyła się spać, ale kiedy się obudziła, zauważyła, że ich kolega nie żyje. Na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Leszek Ś. tłumaczył, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią Ryszarda W., ale policja i prokuratura nie dała wiary tym zeznaniom. Prawdę wyjawiła bowiem 41-latka.

Leszek Ś. usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Teraz grozi mu od dwóch do 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group