Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8153
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zabił siekierą dziewczynkę – dziś usłyszał zarzut

Czwartek, 20 sierpnia 2015, 20:29
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2015, 8:04
Autor: P–O
Region: Zabił siekierą dziewczynkę – dziś usłyszał zarzut
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 27–letniemu mieszkańcowi Kamiennej Góry Samuelowi N., któremu dzisiaj (20.08) prokurator przedstawił zarzut popełnienia zabójstwa 10–letniego dziecka.

Mężczyźnie zarzucono, że 19 sierpnia w Kamiennej Górze, zmierzając do rozładowania napięcia emocjonalnego i frustracji spowodowanych sytuacją nie związaną w żaden sposób z ofiarą, uderzył Kamilę C. siekierą w tył głowy, powodując śmierć dziewczynki.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Samuel N. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni. Wyjaśnił, że był zdenerwowany, bo od półtora miesiąca nie mógł znaleźć pracy, a dzień przed zbrodnią dowiedział się, że nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych. Następnego dnia schował do torby reklamowej siekierę i udał się do urzędu pracy, żeby zemścić się na urzędnikach. Tam jednak było dużo osób, dlatego wyszedł. Potem chodził bez celu po centrum miasta. Przez cały czas narastała w nim złość. Dlatego wyjął z reklamówki siekierę, podszedł do dziewczynki, która wraz z matką wchodziła do księgarni i zadał jej cios w głowę.

- Po tym zdarzeniu sprawca odrzucił siekierę i zaczął uciekać. Został zatrzymany przez świadków i oddany w ręce policji. W najbliższym czasie prokurator powoła biegłych lekarzy psychiatrów w celu zbadania stanu zdrowia psychicznego Samuela N. Za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara od 12 lat do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia – informuje Ewa Węglarowicz-Makowska, prokurator okręgowy w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
20
Tak
40%
Nie
60%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group