Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14829
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Zabierz się w podróż ze Strefą Kultury Wrocław

Wtorek, 28 stycznia 2020, 13:50
Aktualizacja: Czwartek, 30 stycznia 2020, 14:34
Autor: Organizator
Wrocław: Zabierz się w podróż ze Strefą Kultury Wrocław
Fot. Organizator
Strefa Kultury Wrocław zaprasza do udziału w Kulturze Mobilnej – programie wsparcia mobilności środowisk twórczych Wrocławia i Dolnego Śląska. Od tego roku wnioski składać można do 15 października, a wyniki rozpatrywane będą w trybie dwumiesięcznym.

Prowadzony od 2017 roku program Kultura Mobilna skierowany jest do twórców kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury, którzy indywidualnie lub w grupach chcą w tym roku realizację swoich projektów za granicą. Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych – do udziału zaproszone są także osoby zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje z zagranicznymi partnerami.

Dotychczas z programu skorzystało ponad 50 przedstawicieli lokalnych środowisk twórczych. W zeszłorocznym naborze zwyciężyli m.in. Alicja Patanowska – laureatka nagrody „FRANZ Rising Star Project” podczas letniej rezydencji w Jingdzehen (Chiny) praktykowała techniki rzemieślnicze w miejscowych warsztatach ceramicznych. Z kolei Lena Czerniawska wyjechała do Australii na tournée, gdzie zaprezentowała improwizacje rysunkowo-dźwiękowe, a Adam Kruk i Lech Moliński, na zaproszenie organizatorów Paradiso Film Fest, udali się na wizytę studyjną do Palazzo Adriano, gdzie nawiązali współpracę między Sycylią a Dolnym Śląskiem.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, wnioski do tegorocznej Kultury Mobilnej rozpatrywane będą przez dziesięć miesięcy, a wyniki ogłaszane co dwa miesiące. Propozycje nadesłane między 25 stycznia a 15 lutego rozpatrzone zostaną do 25 lutego, a wnioski zgłoszone od 16 lutego rozpatrzone będą do 25 kwietnia.

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i/ lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa starająca się o wsparcie może złożyć maksymalnie dwa wnioski na raz.

Wyjazdy w ramach Kultury Mobilnej powinny odbyć się w terminie pomiędzy 1 marca a 10 grudnia. Wnioski przyjmowane będą od 25 stycznia do 15 października. W zależności od terminu zgłoszenia zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:
Zgłoszenie od 25 stycznia do 15 lutego – wyniki do 25 lutego
Zgłoszenie od 16 lutego do 15 kwietnia – wyniki do 25 kwietnia
Zgłoszenie od 16 kwietnia do 15 czerwca – wyniki 25 czerwca
Zgłoszenie od 16 czerwca do 15 sierpnia – wyniki do 25 sierpnia
Zgłoszenie od 16 sierpnia do 15 października – wyniki do 25 października

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group