Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8489
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabić nudę i odczarować słońce!

Wtorek, 23 czerwca 2009, 12:02
Aktualizacja: 12:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabić nudę i odczarować słońce!
Fot. TEJO
Piękna pogoda? Tak, ale jedynie na kartkach, na których jutro najmłodsi mieszkańcy miasta narysują kolorową ciepłą porę roku podczas zajęć półkolonijnych w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”.

Listopadowa aura w czerwcu nie psuje nastrojów wypoczywających w MDK młodych jeleniogórzan. Około 40 dzieci nie narzeka na nudę. Są zajęcia w różnych pracowniach, konkursy i zabawy. Dziś półkoloniści rysowali oraz zaprzyjaźniali się z komputerem (zajęcia „Przyjaźń z myszką”) i… teatrem. Krzysztof Zwoliński poprowadził warsztaty teatralne, których celem jest wystawienie mini-spektaklu zatytułowanego „Kramik z wierszami”.

Na jutro zaplanowano konkurs plastyczny otwarty dla wszystkich młodych ludzi spędzających wakacje w mieście pod hasłem „Lato w kolorach tęczy”. – Może uda się odczarować słońce, które w końcu wyjrzy zza chmur? – mają nadzieję w „Jelonku”. Będą też zajęcia tańca pod hasłem „Letnie rytmy”. W czwartek wśród pląsów i bicia tam-tamów MDK zorganizuje „Indiańskie lato”. Oczywiście, jeśli pozwoli na to pogoda, impreza odbędzie się w plenerze.

Półkolonie w MDK potrwają do 9 lipca. Organizatorzy zadbali o staranne wypełnienie kalendarza zajęć. W przyszły wtorek (30 czerwca) będzie wycieczka na Wzgórze Krzywoustego, zaplanowano też turniej warcabowy, prezentacje artystyczne oraz wiele konkursów plastycznych. – Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK. – Można zapisać dzieci nawet na jeden dzień. W cenie (10 złotych) są dwa posiłki i opieka instruktorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group