• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 3:59
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 2549
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zabić nudę i odczarować słońce!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 czerwca 2009, 12:02
Aktualizacja: 12:02
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Piękna pogoda? Tak, ale jedynie na kartkach, na których jutro najmłodsi mieszkańcy miasta narysują kolorową ciepłą porę roku podczas zajęć półkolonijnych w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”.

Listopadowa aura w czerwcu nie psuje nastrojów wypoczywających w MDK młodych jeleniogórzan. Około 40 dzieci nie narzeka na nudę. Są zajęcia w różnych pracowniach, konkursy i zabawy. Dziś półkoloniści rysowali oraz zaprzyjaźniali się z komputerem (zajęcia „Przyjaźń z myszką”) i… teatrem. Krzysztof Zwoliński poprowadził warsztaty teatralne, których celem jest wystawienie mini-spektaklu zatytułowanego „Kramik z wierszami”.

Na jutro zaplanowano konkurs plastyczny otwarty dla wszystkich młodych ludzi spędzających wakacje w mieście pod hasłem „Lato w kolorach tęczy”. – Może uda się odczarować słońce, które w końcu wyjrzy zza chmur? – mają nadzieję w „Jelonku”. Będą też zajęcia tańca pod hasłem „Letnie rytmy”. W czwartek wśród pląsów i bicia tam-tamów MDK zorganizuje „Indiańskie lato”. Oczywiście, jeśli pozwoli na to pogoda, impreza odbędzie się w plenerze.

Półkolonie w MDK potrwają do 9 lipca. Organizatorzy zadbali o staranne wypełnienie kalendarza zajęć. W przyszły wtorek (30 czerwca) będzie wycieczka na Wzgórze Krzywoustego, zaplanowano też turniej warcabowy, prezentacje artystyczne oraz wiele konkursów plastycznych. – Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK. – Można zapisać dzieci nawet na jeden dzień. W cenie (10 złotych) są dwa posiłki i opieka instruktorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 23-06-2009 23:37
~Kochane Dzieci ..pozwolilam sobie na podgladanie waszych rysunkow ! Ponura pogoda za oknem,a tutaj wasze fajne lapki przelaly na papier..TYLE radosnych kolorow.Dzieci jestescie *CUDOWNE !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group