Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5358
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabezpieczył mieszkanie, strażacy usuneli zagrożenie

Wtorek, 24 listopada 2015, 9:19
Aktualizacja: 9:22
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Zabezpieczył mieszkanie, strażacy usuneli zagrożenie
Fot. Archiwum
Trzeźwością umysłu i wiedzą wykazał się wczoraj (23.11) lokator jednego z mieszkań przy ul. Zielonej w Jeleniej Górze, który wyczuł ulatniający się gaz z butli. Zanim na miejsce dotarła straż pożarna, podjął działania zabezpieczające.

Około godziny 17.00 dyżurny KM PSP w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o ulatniającym się gazie w mieszkaniu przy ul. Zielonej. Gdy strażacy dotarli na miejsce, butla została wyniesiona na balkon, a mieszkanie przewietrzone.

Strażacy stwierdzili, że nieszczelny jest zawór butli, którego nie dało się zakręcić. Butla została za pomocą linki ściągnięta na dół i przetransportowana w bezpieczne, niestwarzające zagrożenia miejsce. Gdy cały gaz się ulotnił i butla była pusta, została zwrócona właścicielowi.

- Lokator zachował się bardzo dobrze i jest to godna pochwały postawa. Warto pamiętać, że przy ulatniającym się gazie lepiej nie włączać urządzeń elektrycznych, ponieważ może dojść do wybuchu, jeśli stężenie gazu jest wysokie – mówi st. kpt. A. Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group