Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9832
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zabawa wśród kryształów na grecką nutę

Wtorek, 23 czerwca 2009, 8:49
Aktualizacja: 10:45
Autor: Ania
REGION: Zabawa wśród kryształów na grecką nutę
Fot. ....
„Kryształowy weekend” – impreza pod tym hasłem odbędzie się w Piechowicach. Rozpocznie się już w piątek o godzinie 16.00, wernisażem pod tytułem „Ballada o szkle”. Potrwa przez sobotę i niedzielę. Gwiazdą będzie Nikos Rusketos i grupa „Orfeusz” z Grecji.

Publiczność Piechowickiego Ośrodka Kultury wysłucha ballad bluesowych w wykonaniu Henryka Hak – Kaźmierczaka. W sobotę impreza rozpocznie się uroczystą sesją rady miasta i przemarszem orkiestry OSP na plac przed dworcem PKP.

Poza tym od godziny 12.00 do 18.00 będzie można uczestniczyć w wytapianiu szkła w prawdziwym piecu hutniczym, dmuchaniu bombek oraz warsztatach grawerskich witrażu i mozaiki. Odbędzie się także pokaz czerpania papieru, Kryształowy Turniej Szachowy i wiele innych zabaw.

O godzinie 20.00 wystąpią gwiazdy wieczoru czyli Nikos Rusketos i Grecka Grupa „Orfeusz”. Później przyjdzie czas na teatr ognia, „Skarabeusz”, wieczór taneczny w sali OSP oraz dyskotekę na placu przy dworcu PKP.

W niedzielę uczestnicy zabawy mogą udać się do Kościoła pw. św. Antoniego, gdzie odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców Piechowic. W ostatni dzień „Kryształowego Weekendu” w parku przy OSP odbędzie się także II Turniej Osiedlowy – „Sprawni jak Strażacy”. Natomiast na samym końcu uroczystości przyjdzie czas na degustację „piechowickiego specjału”.

„Kryształowy Weekend” odbędzie się w ramach obchodów „Dni Dolnego Śląska: Jesteśmy blisko Ciebie”. Patronatem objął ją Przewodniczący Sejmu Dolnośląskiego, Jerzy Pokój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group