Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10830
Zalogowanych: 44
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabawa i pomoc w świątecznej atmosferze

Poniedziałek, 4 grudnia 2017, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 5 grudnia 2017, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zabawa i pomoc w świątecznej atmosferze
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami VII edycja koncertu charytatywnego „Zaczarowane święta z Fundacją Tauron”. Tym razem dzieci z Dolnego Śląska i laureaci „Zaczarowanej piosenki” wystąpili u boku zespołu Bajm z Beatą Kozidrak na czele.

Niedzielny wieczór w hali przy ul. Złotniczej obfitował w wyjątkowe występy. Tradycyjnie, imprezę rozpoczęły dzieci z przedszkola Happy Kids, a następnie na scenie pojawili się podopieczni i opiekunowie z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. To właśnie dla nich, a także dla młodych ludzi z Rotaractu przeznaczono środki finansowe ze sprzedaży cegiełek – biletów wstępu.

- Dzieci przez cały rok przygotowywały się do tego występu. Wykonają utwór Czajkowskiego, kolędę oraz prezentację muzyczno-taneczną – mówił Cezary Staroń, prezes stowarzyszenia, które obok Telewizji Dami było współorganizatorem imprezy.

Wśród przybyłych gości było wielu samorządowców i przedsiębiorców. Występom przysłuchiwali się także m.in. senator Krzysztof Mróz, marszałek województwa Cezary Przybylski, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, prezydent Bolesławca Piotr Roman czy przedstawiciele Uzdrowiska Cieplice, Term Cieplickich, Tauronu i wielu innych firm i instytucji. - Ludzie mają potrzebę bawić się, a jeśli mogą do tego być hojni, to tylko się cieszyć – powiedział Marcin Zawiła, który nie krył zadowolenia, że osoby z Zespołem Downa po raz kolejny mogły się zaprezentować. - Pamiętam czasy, kiedy dzieci z takimi problemami siedziały w domu i to była taka głupia wstydliwość wychodzenia z takimi osobami. Dość często z nimi się spotykam, traktują mnie jak starszego kolegę – potrafią na ulicy człowieka dopaść i się przytulić. Są fantastyczni – wyznał prezydent Jeleniej Góry. S

Smorządowcy oraz przedstawiciele firm otrzymali tego wieczoru upominki z bolesławieckiej Manufaktury. Wśród wyróżnionych była nasza Redakcja, w imieniu której nagrodę odebrał wydawca Marek Tkacz.

Na scenie zaprezentowali się również podopieczni z LGD Partnerstwo Izerskie oraz młode gwiazdy koncertu „Zaczarowane święta”, czyli Kalina Kusterska, Julia Gadomska, Patryk Kudła, Jagoda Chowaniec, Malwina Pierożek oraz Weronika Ryba. Po ich występie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Bajm z Beatą Kozidrak na czele.

Niestety, po raz pierwszy w naszym mieście zdarzyło się, że artyści zażyczyli sobie całkowitego zakazu fotografowania, który dotyczył zarówno publiczności, jak i mediów, więc w galerii do artykułu nasi Czytelnicy nie zobaczą głównej gwiazdy wczorajszej imprezy. Szkoda, bo chociażby dla laureatów „Zaczarowanej piosenki” byłaby to miła pamiątka ze wspólnego występu na scenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
899
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group