Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8162
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabawa (ale nie tylko) klockami Lego w ODK

Czwartek, 2 marca 2017, 8:49
Aktualizacja: 8:58
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Zabawa (ale nie tylko) klockami Lego w ODK
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (01.03) w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu odbyły się bezpłatne warsztaty "Robotyka z LEGO" dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Większy kawałek słońca”.

Już od kilku lat takie warsztaty prowadzi Grzegorz Troć, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. - Te modele Lego mają na celu rozwijać techniczne umiejętności oraz widzenia przestrzenne dziecka - poprzez specjalne oprogramowania komputerowe, zbudowane modele dzieci mogą „ożywić” – wyjaśnia pan Grzegorz.

Badania naukowe pokazują, że zabawa klockami Lego, zwłaszcza grupowa, bardzo rozwija funkcje poznawcze u dziecka. Celem takiej zabawy jest m.in. wspólne pokonywanie trudności, nauka koncentracji, rozwój komunikacji. Na warsztatach są wykorzystywane specjalne zestawy Lego Education, które pozwalają tworzyć proste maszyny codziennego użytku oraz roboty. Przed przystąpieniem do budowania i programowania, dzieci poznają podstawowe elementy konstrukcyjne oraz ich zastosowanie. Dowiadują się, jak działają koła zębate, dźwignie czy koła pasowe, a następnie wykorzystują tę wiedzę podczas konstruowania własnych modeli.

Kolejne warsztaty w ODK, tym razem plastyczne pt. „Zamki i Zamczyska”, odbędą się 8 marca. Odwołując się do bajek, baśni, bajd i tajemniczych opowieści artysta plastyk Ewa Nyc poprowadzi dzieci w krainę czarów i magii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group