Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9911
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabalowali dla zdrowia noworodków

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:32
Aktualizacja: 18:33
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Zabalowali dla zdrowia noworodków
Fot. Organizatorzy
41 tysięcy złotych zebrali rotarianie podczas balu charytatywnego, który odbył się w minioną sobotę w Chacie za Wsią w Mysłakowicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup ultrasonografu dla noworodków do szpitala w Jeleniej Górze.

Jak przekonują uczestnicy zabawy, aukcja, która przyniosła tak ogromny dochód, została wspaniale poprowadzona przez Mieczysława Ligęzę, skarbnika klubu i Andrzej Kusztala, mistrza ceremonii. Było co licytować: premier Donald Tusk przekazał książkę i srebrne spinki, wicemarszałek Sjmu Jerzy Szmajdziński – akwarelę, Ambasada Szwajcarii – zegar firmy Swatch, Justyna Kowalczyk – kalendarz z dedykacją i kostium, Adam Małysz – książkę i numer startowy z Garmisch-Partenkirchen.

Włodzimierz Lubański i Jerzy Gorgoń przekazali piłki z podpisem, Apoloniusz Tajner – mozaikę z fotografiami mistrzów nart, wydaną na 90-lecie PZN, Maria Stolarska, pensjonariuszka DPS w Kowarach podarowała piękny, tkany obraz, Barbara Sokołowska i Alina Pawłowska – tomik poezji i obraz wykonany z warzyw, JZO okolicznościowy zegar witrażowy, wykonany z okazji 60-lecia firmy.

Rotarianie z Karpacza ufundowali pieczonego prosiaka. – Wiele atrakcji było również w losach loteryjnych m. in. zaparzacze do kawy i książki Jana Miodka z dedykacją – mówi prezydent Rotary Klubu Jelenia Góra, Mieczysław Kodź.

W balu uczestniczyły osoby związane z jeleniogórskim środowiskiem gospodarczym, samorządowcy oraz przedsiębiorcy z Wrocławia i Poznania.
- Dochód z balu zostanie w całości przeznaczony na zakup ultrasonografu dla noworodków do szpitala w Jeleniej Górze. Jest to druga edycja wpływów zorganizowanych przez Rotary Club Jelenia Gora na rzecz społeczności lokalnej- mówi Mieczysław Kodź. - Pierwsza odbyła się w listopadzie w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze i dostarczyła 27 tysięcy złotych dochodu – dodaje.

Ultrasonograf będzie w sumie kosztował 110 tysięcy złotych, dlatego też rotarianie organizują zbiórkę podczas wielu uroczystości. Klub z Jeleniej Góry chętnie działa na rzecz społeczeństwa, wspiera studentów i pomaga dzieciom z domów dziecka. Bierze udział także w programie JZO „Ratujmy Wzrok Dzieciom” i działa na arenie międzynarodowej. Współpracuje z klubem partnerskim z Celle z Niemiec, czego owocem był zakup busa mercedesa dla DPS w Miłkowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
113
Nigdy
24%
Rzadko
46%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group