Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6356
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za wodę zapłacisz przez sieć

Sobota, 5 kwietnia 2008, 7:28
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Za wodę zapłacisz przez sieć
Fot. TEJO
Masz w domu komputer z dostępem do Internetu? Ułatwi to uregulowanie rachunku dla spółki Wodnik, która zaproponuje odbiorcom wody elektroniczną formę płatności za swoje usługi.

Powód innowacji to zbyt duże koszty, jakie ponosi spółka płacąc inkasentom za odwiedzanie domów jeleniogórzan i spisywanie stanu licznika. Wodnik zatrudnia 12 inkasentów.

Czy po wprowadzeniu opłat internetowych zostaną zwolnieni? Nie. Część z pracowników będzie nadal kontrolowała wodomierze, aby sprawdzić, czy klienci spółki nie pomylili się w odczycie wskazań urządzenia.

Wiadomo, że nowe rozwiązanie jest skierowane tylko do części odbiorców wody, głównie do instytucji i zakładów pracy. Spółka nie robiła bowiem rozeznania, ilu indywidualnych klientów ma komputer z dostępem do sieci. Należy się spodziewać, że jest to mniejszość.

Jak podaje piątkowa Polska Gazeta Wrocławska system ma być testowany w tym miesiącu, a w maju wejdzie do powszechnego użycia. Aby zapłacić za wodę, trzeba będzie wejść na firmową stronę Wodnika i podać tam stan wodomierza. Fakturę dostarczy spółka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group