Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5466
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Za sukcesy – nagrody od starosty

Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Za sukcesy – nagrody od starosty
Fot. Organizatorzy
W Chacie Tyrolskiej odbyło się spotkanie z medalistami narciarstwa i ich trenerami z przedstawicielami starostwa jeleniogórskiego, podczas którego wręczone zostały nagrody za zdobycie czołowych miejsc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Sportów Zimowych organizowanych w lutym w Zakopanem.

W spotkaniu brali udział Rafał Mazur, przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego, starosta Jacek Włodyga, Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji Turystyki i Sportu, Dorota Dziadkowiec-Michoń, trenerka oraz Stanisław Michoń trener Klubu Sportowego Śnieżka Karpacz.

- Udało się zdobyć naszym sportowcom wiele medali. Mamy w swoim powiecie wspaniałą młodzież, która chce uprawiać sport, robi to w znakomity sposób i odnosi wiele sukcesów. Karpacz ma wspaniałe warunki do trenowania narciarstwa, ponieważ posiada homologowaną trasę biegową, dwie skocznie, z których jedna wymaga jeszcze niestety remontu. Jeśli ktoś chce być dobrym sportowcem, „musi mieć nie tylko w nogach, ale i w głowie”, tym bardziej cieszę się, że nasi narciarze odnoszą sukcesy nie tylko w sporcie, ale również w nauce – powiedział starosta Jacek Włodyga.

Sportowcy z Klubu Sportowego „Śnieżka” w Karpaczu Karolina Mrowca, Urszula Łętocha, Mariusz Dziadkowiec-Michoń i Tomasz Garbień, zostali nagrodzeni za osiągnięcia w zimowej olimpiadzie młodzieży, która odbyła się w Zakopanem. Urszula Łętocha wygrała bieg na 7,5 kilometra i zdobyła również srebro w sprincie wraz z Karoliną Mrowcą. Mariusz Dziadkowiec-Michoń wywalczył złoty medal w sprincie.

- Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży udało mi się zdobyć srebrny medal w sprincie wraz z koleżanką Ulą. Każda z nas biegła trzy razy po kilometrze. Konkurencja była bardzo duża, każdy starał się być w jak najlepszej formie. Jestem bardzo wdzięczna naszym trenerom za przygotowanie do zawodów i wsparcie - powiedziała Karolina Mrowca, z Klubu Sportowego „Śnieżka” Karpacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group